Svátek má: Kamila

Regiony

Velikost textu:

Spolupráce Libereckého a Ústeckého kraje na dopravní obslužnosti

Spolupráce Libereckého a Ústeckého kraje na dopravní obslužnosti

V uplynulém týdnu proběhlo v kanceláři náměstka hejtmana Ústeckého kraje Jaroslava Komínka mezikrajské setkání vedoucích pracovníků resortů dopravy Libereckého a Ústeckého kraje.

Z jednání
29. listopadu 2019 - 07:00

Programem jednání byla železniční doprava, rozvoj cestovního ruchu a tarifní spolupráce obou integrovaných dopravních systémů.

„Mezi oběma kraji máme na železnici 2 rychlíkové a 4 regionální linky, z toho 5 v mezikrajském spojení společně objednáváme nebo částečně přiobjednáváme na základě dlouhodobé spolupráce“ konstatuje Jan Sviták, náměstek hejtmana Libereckého kraje. „Určitým unikátem je linka z Liberce do Varnsdorfu, která při cestě mezi kraji projíždí přes Polsko a Německo“ dodává.

Zejména regionální doprava mezi Děčínskem a Českolipskem vykazuje silné lokální požadavky cestujících, které kraje koordinovaným postupem dokáží naplnit.


„Na krátké a střední vzdálenosti zajišťujeme spojení autobusovými linkami, které zpravidla navazují v přestupních uzlech na dopravní síť sousedního kraje“ vysvětluje Pavel Blažek, jednatel libereckého koordinátora dopravy KORID LK.Protože hranice krajů tvoří turisticky atraktivní lokality Českého středohoří a Lužických hor, byl předmětem setkání také rozvoj turistických linek.

V kostele sv.Jana Křtitele najdete pozoruhodnou výzdobu

„Aktuálně zpracováváme projekt sezónní autobusové linky z České Lípy a Nového Boru do Jetřichovic, které jsou již v oblasti Národního Parku České Švýcarsko“ prozrazuje Jan Sviták záměr vzniku nového přímého spojení Libereckého kraje s turistickou destinací pro sezónu 2020 a dodává „naším společným zájmem je také možnost částečné provázanosti krajských tarifních systémů což by zejména pravidelným cestujícím usnadnilo využívání mezikrajského cestování.

Libereckénovinky.cz informoval Mgr. Filip Trdla , tiskový mluvčí Krajského úřadu Libereckého kraje.

(red,libereckenovinky.cz,foto:lk)