Svátek má: Ludvík

Regiony

Velikost textu:

Strážníci sbírali infekční materiál po narkomanech

Strážníci sbírali infekční materiál po narkomanech

Liberečtí strážníci se i v letošním roce přihlásili k celostátní akci Jehla, v rámci které našli a odborně zlikvidovali 8 kusů injekčních stříkaček.

Strážníci sbírali stříkačky po narkomanech
23. dubna 2019 - 07:00

Při sběru použitého infekčního odpadu po narkomanech našli a zlikvidovali 8 kusů injekčních stříkaček, 2 kusy inzulínových per a několik desítek drobných částí zdravotnického materiálu pro aplikaci drog. Po celé republice pak strážníci z 35 městských a obecních policií očistili svá města od 850 kusů použitých jehel a stříkaček. Strážníci se soustředili na nepřehledná a málo frekventovaná místa v centru i okrajovějších částech Liberce.


V Liberci prošli lokalitu vlakového nádraží, park u ulice Zeyerova, ulici Pastelovou, podchod na sídlišti Rochlice, oblast cyklostezky u Skateparku a další. Společně se strážníky se na sběru infekčního materiálu podíleli i liberečtí asistenci prevence kriminality.

Od začátku roku 2019 strážníci v Liberci nalezli a odborně zlikvidovali více jak 80 kusů injekčních stříkaček. Přestože sběr infekčních materiálů po narkomanech je součástí jejich každodenní práce, velký smysl mají i tato cílená opatření.

O celé záležitosti informovaly webové stránky libereckého magistrátu.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto:Město Liberec)