Svátek má: Hedvika

Regiony

Velikost textu:

Strom splněných přání potěší chudé děti už počtvrté

Strom splněných přání potěší chudé děti už počtvrté

Liberecký kraj splní vánoční přání více než devadesáti dětem, jejichž rodiny si to z různých důvodů nemohou dovolit.

Ilustrační foto
15. prosince 2017 - 07:00

Čtvrtým rokem připravuje akci „Strom splněných přání“. Pro dárky si děti na krajský úřad přijedou v pondělí 18. prosince. Jak Libereckenovinky.cz informovala mluvčí Libereckého kraje Markéta Žitná, připraven bude doprovodný program a různá vánoční vystoupení. V multimediálním sále se začne v 15:00 hodin.

V letošním roce byly do vánoční akce zapojeny nejen děti z Dětského centra v Liberci, ale také děti a jejich rodiče, kteří se nacházejí v těžké životní tísni a teď pobývají v azylových domech v Libereckém kraji. Dětem jejich přání tradičně vyplní zaměstnanci krajského úřadu, krajští radní a zastupitelé a členové Ekonomické rady Libereckého kraje. O moderaci předvánočního setkání se postará čtrnáctiletý Matěj Marek, moderátor Dětské televize Liberec. Dopravu na krajský úřad a zpět zdarma zajistí společnost ČSAD Česká Lípa a ČSAD Liberec.

Do hor opět vyjedou skibusy. Některé budou zdarma

„Děti nám prostřednictvím ředitelů domovů napsaly, co by si přály najít pod vánočním stromečkem. My jsme si  jejich přání mezi sebe s kolegy rozdělili a pokusíme se je vyplnit. Akci pořádáme na kraji už počtvrté a každý rok si ji nesmírně užijeme, protože opravdu všichni se naladí na tu pravou vánoční atmosféru,“ říká hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

 (vm, Libereckenovinky.cz, foto: arch.)