Svátek má: Anastázie

Regiony

Velikost textu:

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Cílem Sdružení Český ráj je přispívat k rozvoji oblasti Český ráj při zachování přírodních a kulturních hodnot.

Zámek Hrubá skála
1. března 2021 - 07:00

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách.

„V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz,“ přibližuje Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.Pro ty, kteří si své výlety chtějí užít offline, je tu možnost si každý výlet stáhnout v pdf formátu včetně mapy a případně vytisknout. Tipy jsou k dispozici pod odkazem: http://e-brozury.cesky-raj.info/vylet/film/#p=1.

Následovat budou tipy na pěší a cyklovýlety a výlety bezbariérové určené nejen pro handicapované, ale také pro rodiny s kočárky.

V současné době má sdružení 59 členů a spojuje města a obce regionu a další právní subjekty.

Libereckénovinky.cz informoval Pavel Charousek.

(rp,libereckenovinky.cz,foto:arch.)