Svátek má: Havel

Regiony

Velikost textu:

Trať Bedřichovského Night Light Marathonu má trasy připraveny

Trať Bedřichovského Night Light Marathonu má trasy připraveny

Pojede se na jeden či dva okruhy? To je jediný otazník, který aktuálně visí nad Bedřichovským Night Light Marathonem, který tento víkend odstartuje seriál v běhu na lyžích ČEZ SkiTour v Jizerských horách.

Bedřichovský Night Light Marathon
3. ledna 2018 - 07:00

Trať Bedřichovského Night Light Marathonu má připraveny všechny tři trasy. Trasy závodu jsou připraveny na třech distancích, 10, 17,5 a 28 km, všechny na jeden okruh. Jen u nejdelší trati je připravena i náhradní varianta na dva okruhy s celkovou délkou 31 kilometrů. Ta se však pojede jen v případě, že nebude dostatek sněhu. Aktuálně je ho na tratích dost.

„Trasa byla v úterý přes den celá průjezdná. Snad jen dva úseky jsou v ohrožení, Krásná Máří a u Buku, i tady se ale dalo projet. Až následující dny ukáží, zda se tudy bude moci závodit i o víkendu,“ vysvětluje za pořadatelský tým seriálu ČEZ SkiTour David Douša.

Podle podrobné předpovědi počasí ČHMÚ připadne nový sníh, ale také nastane mírné oteplení. „Od středečního rána očekáváme sněžení, k večeru se ale začne oteplovat a sněžit přestane. Sněhové přeháňky se vrátí do Jizerek ve čtvrtek, v nižších polohách však bude kolem nuly a tak půjde o mokré sněžení,“ říká Martin Pecha z Českého hydrometeorologického ústavu.


Dobré vyhlídky počasí mají pořadatelé pro páteční start závodů. „Mají být až 4 stupně pod nulou, proto věříme, že závod proběhne podle plánů. I tak jsme ale připraveni, že se nejdelší závod může uskutečnit na dvou kratších okruzích. Závodníci by při druhém kole nezajížděli až na stadion, ale otočili se již na Nové louce a nemuseli absolvovat prudké klesání a stoupání,“ vysvětluje Douša.


I v pátek a v sobotu, se bude možné přihlásit ve stanu registrací na bedřichovském stadionu od 14.30 (pátek) a 16 hodin (sobota), a to vždy do 18 hodin. Závody startují v 19 hodin.

Libereckenovinky.cz informoval Richard Valoušek, sportovně-marketingová agentura RAUL.

(jv,libereckenovinky.cz foto:arch.rv)