Svátek má: Hugo

Regiony

Velikost textu:

Tříkrálová sbírka 2023 opět podpoří zdravotně hendikepované děti

Tříkrálová sbírka 2023 opět podpoří zdravotně hendikepované děti

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnická akce v ČR, kterou organizačně zajišťuje Charita ČR, v České Lípě pak Charita Česká Lípa.

Z plakátu k akci
5. ledna 2023 - 07:00

Ve dnech od 1. do 15. ledna 2023 bude možnost přispět na různých místech měst a obcí do zapečetěných kasiček označených logem Charity ČR a podpořit provoz speciálně upravených dodávek pro svoz zdravotně hendikepovaných dětí do školy a ze školy, které v našem regionu zajišťuje Charita Česká Lípa díky projektu Sociální automobil. Tento projekt funguje již od roku 2007 a v současné době vozí 2 bílými tranzitními vozidly zdravotně hendikepované děti do školy a ze školy na Českolipsku a Novoborsku v pravidelných časech svozu – jedná se tedy o jakýsi školní autobus. Tento projekt je financován především z příspěvků dárců a sponzorů. Sociální automobil pomáhá rodičům ulehčit práci se zdravotně hendikepovanými dětmi a zároveň hendikepovaným dětem umožňuje, aby se i ony samy cítily alespoň na chvíli samostatné.

Skupinky koledníků v kostýmech tří králů budou za zpěvu tříkrálové koledy lidem přinášet radostnou zvěst vánočních svátků a požehnání a obdarovávat drobnou pozorností. Koledovat budou děti v KD Crystal v pátek 6. ledna 2023.Harmonogram celého lednového koledování a další informace je možné získat na internetových stránkách Charity Česká Lípa www.ceskalipa.charita.cz

„Srdečně děkujeme za pomoc a sdílení informací o realizaci této sbírky a také za jakýkoli příspěvek na podporu Sociálního automobilu. A v novém roce 2023 přejeme hlavně pevné zdraví.Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!" oce\ńuje Mgr. Pavla Bratršovská, koordinátorka Tříkrálové sbírky 2023.

(rp,libereckenovinky.cz,foto:charitaceskalipa)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
54%
Ne
transparent.gif transparent.gif
23%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
23%