Svátek má: Vilém

Regiony

Velikost textu:

Tyjátr na hradě

Tyjátr na hradě

Nesoutěžní přehlídka mladého amatérského divadla Tyjátr na hradě se uskuteční na Vodním hradě Lipý v České Lípě. Koná se ve dnech 19. a 20. května; Liberecký kraj podpořil akci částkou padesát tisíc korun.

Z plakátu k akci
16. května 2023 - 07:00

„Hrad Lipý v České Lípě je od jara do podzimu využíván pro kulturní akce, na které se sjíždějí návštěvníci z širokého okolí. A právě akce jako je tato přehlídka, tedy amatérské a určené pro mladé interprety, vytváří důležité podhoubí pro návštěvnost náročných profesionálních kulturních akcí,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Pořadatelé uchystali program plný divadelních představení, která nabídnou širokou škálu uměleckých stylů a žánrů. Večery  pak zpestří vystoupení hudebních skupin.Zahájení obstará představení Simply Simplicius aneb Svatá prostoto! souboru Geisslers Hofcomoedianten. Dále se představí soubor Vanabí Litoměřice, Suchdolský divadelní spolek SUD, Základní umělecká škola Louny a další účinkující. Děti se mohou těšit na pohádku Hrnečková karkulka Divadla Brambůrky, Špalíček pohádek DKM Česká Lípa nebo pohádku Edudant a Francimor. Vystoupí i kapely Školy rocku.

Libereckénovinky.cz informoval Jan Mikulička, tiskový mluvčí Libereckého kraje.

(rp,libereckenovinky.cz,foto:lk)Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
51%
Ne
transparent.gif transparent.gif
24%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%