Svátek má: Alexandr

Regiony

Velikost textu:

U České Lípy proběhne 22.mezinárodní noc pro netopýry

U České Lípy proběhne 22.mezinárodní noc pro netopýry

22.mezinárodní noc pro netopýry proběhne v pátek 30.srpna od 20.30 hodin před jeskyní na úpatí Skalického vrchu v obci Skalice u České Lípy.

Ilustrační foto
25. srpna 2019 - 07:00

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě se již po dvaadvacáté přidává k „Mezinárodní noci pro netopýry“ s nočním přírodovědným programem o netopýrech a vrápencích České republiky.

Poslední prázdninový pátek 30. 8. 2019  organizátoři této akce připravili různorodý a pestrý program. Očekávat lze nejen vědomostní a tvůrčí stanoviště, ale také odborný a velmi působivý výklad ředitele a zoologa VMG Ing. Vitáčka, který návštěvníky seznámí s netopýry jako zajímavými živočichy, s jejich výzkumem, ochranou a dosavadními poznatky o jejich životě.


Vzdělávací akce je určená nejen pro odborníky, ale také pro širokou veřejnost a především pro rodiny s dětmi. Pro malé i velké návštěvníky bude jako každoročně připravena k volnému odběru řada tiskovin a informačních materiálů, tematické pohlednice nebo pamětní vstupenky.

 Pro tuto noční akci organizátoři doporučují baterku nebo čelovku, vhodné oblečení a obuv.

Realizace programu proběhne za jakéhokoliv počasí před jeskyní na úpatí Skalického vrchu v obci Skalice u České Lípy od 20.30 hodin.

Program je zdarma a je pořádán Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě, za finančního přispění Libereckého kraje.
                    
Libereckenovinky.cz o celé záležitosti informovala  Veronika Ličaverová, pracovnice ekoporadny Orsej a lektorka.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto:Vlastivědné muzeum a galerie Česká Lípa)