Svátek má: Romana

Regiony

Velikost textu:

Ukončení termínu přihlášek obcí do soutěže Zlatý erb se blíží

Ukončení termínu přihlášek obcí do soutěže Zlatý erb se blíží

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna 14:00 hodin. Liberecký kraj se do soutěže zapojuje znovu od roku 2011.

Ilustrační foto
20. ledna 2018 - 20:14

„Soutěž hodnotí a porovnává weby jednotlivých měst a obcí, a rovněž webmasteři a provozovatelé dostávají zpětnou informaci a hodnocení pro další zlepšování,“ vysvětluje radní Libereckého kraje Radka Loučková Kotasová, jejíž resort krajské kolo soutěže organizuje.

V krajských kolech hodnotí porota, sestavená Libereckým krajem, celkovou podobu webových stránek i jejich části týkající se předání informací směrem k občanům, dále povinně zveřejňované informace, kvalitu úřední desky podle správního řádu, rozsah zveřejněných informací, názornost ovládání webu, navigaci a přehlednost stránky, výtvarné zpracování a další.


Hlavní ceny budou v krajském i celostátním kole uděleny v kategoriích:
  • nejlepší webové stránky města,
  • nejlepší webová stránka obce,
  • Smart City a nejlepší elektronická služba.

Slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Zlatý erb se bude konat 15. března 2018 v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje. Vítězové všech kategorií postupují do celostátního kola, jehož finále se uskuteční na konferenci ISSS v Hradci Králové v pondělí 9. dubna 2018.

V celostátním kole bude udělena také cena ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci, mimo měst a obcí tak mohou soutěžit i kraje, turistické destinace a turistické atraktivity. Do soutěže o zvláštní cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci je možné se přihlásit až do 15. února.  

(jv,libereckenovinky.cz,foto:arch.)