Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Už jen pár dní zbývá do konce hlasování 13.ročníku Stavby roku

Už jen pár dní zbývá do konce hlasování 13.ročníku Stavby roku

Ještě stále mohou lidé zasáhnout do pořadí Ceny sympatie občanů Libereckého kraje v rámci soutěže Stavba roku Libereckého kraje 2017. Mají na to ale už jen necelé dva týdny.

Kristiánov č.p. 52 (tzv. "Liščí bouda"), jedna z nominovaných staveb
16. srpna 2017 - 07:00

Do 13. ročníku Stavby roku Libereckého kraje je letos přihlášeno celkem devět stavebních děl. Konkrétně se jedná o pět staveb a čtyři studentská díla.

„Jsou mezi nimi Turistická stezka a křížová cesta Modlivý důl ve Svojkově, Lesní cesta Bedřichovská, Retenční nádrž U kapličky v Bulovce, takzvaná Liščí bouda v Kristiánově, provozní objekt SBD Sever v Liberci, rekonstrukce omítek bývalých stájí v Černousech a tři stavby v Semilech, mezi které patří zastřešení lehkou tesařskou konstrukcí, vchodové dveře s prosklenou příčkou v zádveří rodinného domu a kamenný taras,“ vyjmenovala Radka Loučková Kotasová, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.


Zájemci se mohou do hlasování zapojit ještě do 25. srpna prostřednictvím internetových stránek http://www.stavbarokulibereckehokraje.cz/. Výsledky soutěže včetně slavnostního vyhlášení vítěze Ceny sympatie občanů Libereckého kraje budou známy po slavnostním vyhlášení 13. září 2017 v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje.

Libereckenovinky.cz informovala Marie Šimice za Krajský úřad Libereckého kraje.

(jv,libereckenovinky.cz foto:arch.kúlk)