Svátek má: Zbyněk

Regiony

Velikost textu:

V Chrastavě hořela hotelová část farmy

V Chrastavě hořela hotelová část farmy

V noci z neděle na pondělí, dvě minuty po dvaadvacáté hodině, policisté na lince 158 přijali oznámení o požáru farmy v Chrastavě.

Ilustrační foto
4. prosince 2018 - 07:00

Požárem byla zasažena ubytovací hotelová část této farmy, ze které bylo evakuováno přibližně 20 osob. Z přilehlých stájí byli preventivně vyvedeni koně. V souvislosti  s tímto požárem ke zraněnní osob nedošlo.

K určení příčiny vzniku požáru bylo v pondělí dopoledne provedeno ohledání místa požářiště, v rámci kterého byl i nasazen služební pes na vyhledávání akcelerantů hoření. Provedeným šetřením bylo zjištěno, že příčinou rozsáhlého požáru byla nedbalost. Požár vznikl od popela z kamen vysypaného na dvůr. Žhavý uhlík byl větrem zafouknut na suché listí pod uskladněnými trámy u stěny pod střechou objektu.


Předběžná výše způsobené škody činí částku 50 – 60 miliónů korun. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Případ v tuto chvíli šetří policisté z Obvodního oddělení v Chrastavě a liberečtí kriminalisté. O případu informovaly webové stránky Policie ČR.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto: arch.)