Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

V Doksech získali svůj první sociální automobil

V Doksech získali svůj první sociální automobil

Příspěvková organizace Sociální služby města Doksy může nyní využívat nový vůz značky Dacia Dokker, který získala zcela zdarma především díky štědrosti firem a jednotlivců na Českolipsku.

Auto, které dostaly Sociální služby města Doksy
16. července 2019 - 07:00

Slavnostní předání automobilu proběhlo ve čtvrtek 11. července 2019 za účasti zástupců dané organizace a reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo zaměstnancům zařízení pomůže především v rámci terénní pečovatelské služby a při dalších podpůrných aktivitách.

Organizace Sociální služby města Doksy, která poskytuje mimo jiné i domácí péči, při níž zdravotní sestry dojíždějí do domácností klientů, obdržela svůj první vůz v rámci projektu Sociální automobil. Jde přitom zároveň o první vozidlo předané v Doksech.


Projekt funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Sociální služby města Doksy získaly v celkovém pořadí již 783. automobil. „Myslíme si, že každá společnost, která s úspěchem provozuje svou činnost, by měla alespoň malou částí pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Pro většinu domovů či zařízení pečujících o seniory, děti nebo hendikepované není zrovna jednoduché pořídit si nový vůz, protože soustřeďují finanční prostředky především na péči o své klienty. Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a zařízením i organizacím pečujícím o osoby nacházející se v nouzi tímto způsobem pomoci,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.


Na financování vozidla se podílelo asi 46 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

Libereckenovinky.cz o celé záležitosti informovala mediální zástupkyně celé akce Šárka Nosková.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto: EPIC PR, s.r.o.)