Svátek má: Romana

Regiony

Velikost textu:

V Domově důchodců Český Dub platí zákaz návštěv

V Domově důchodců Český Dub platí zákaz návštěv

S účinností k 31. lednu 2018 platí v Domově důchodců Český Dub zákaz návštěv. Zákaz má ochránit zdraví seniorů.

Domov důchodců Český Dub
31. ledna 2018 - 07:00

S účinností k 31. lednu 2018 platí v Domově důchodců Český Dub zákaz návštěv. Vedení domova tak reaguje na aktuální epidemiologickou situaci. Dle informací hygieniků nemocnost akutními respiračními infekcemi v uplynulém týdnu podle očekávání stoupla -  v ČR o 18,3 %, v Libereckém kraji o 25 %. V  Libereckém kraji stoupla nemocnost ve všech okresech, nejvýznamněji v okrese Jablonec n/N a to o 63,4 %.

„Zákaz návštěv je nepopulární opatření, které samozřejmě negativně ovlivňuje pohodu našich obyvatel. Přistupujeme k němu v jen nezbytných případech. Vedle informací o vývoji nemocnosti v Libereckém kraji jsme přihlédli i k doporučení ošetřujícího lékaře,“ vysvětlil Radim Pochop, ředitel domova. Jak podotkl, opatření bylo přijato s cílem ochránit zdraví klientů.

„Starší lidé jsou na podobná onemocnění citlivější a jejich organizmus se s nemocí mnohem hůře vypořádává. Není přehnané konstatování, že může jít i o ohrožení života,“ dodal Pochop.


O zrušení dočasného zákazu bude veřejnost informována. Domov důchodců Český Dub je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Ve dvou sociálních službách nabízí celkem sto míst.

Libereckenovinky.cz informovala Markéta Žitná, tisková mluvčí Krajského úřadu Libereckého kraje.

(jv, libereckenovinky.cz foto:arch.kú)