Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

V Liberci proběhl příměstský tábor nejen pro neslyšící

V Liberci proběhl příměstský tábor nejen pro neslyšící

Minulý týden se v Liberci uskutečnil již tradiční příměstský tábor nejen pro neslyšící děti pořádaný organizací Tichý svět, o.p.s.

Z průběhu příměstského tábora
17. července 2019 - 07:00

Letošní 6. ročník měl název Dobrodružství s přírodou a zúčastnilo se jej celkem 13 dětí ve věku 6 – 15 let. Na tomto táboře měly možnost potkat se zdravé děti s dětmi s různým typem postižení. Cílem tábora bylo propojit svět slyšících se zdánlivě tichým světem dětí neslyšících a příjemnou formou zážitků vést děti k toleranci a správnému přístupu k odlišnostem.

Na děti čekal během tábora zajímavý program, kdy si osvojily základy znakového jazyka a pronikly společně to tajů světa přírody. Děti byly spokojené a tábor si krásně užily. Nejvíce se všem líbil přímý kontakt se zvířecími kamarády ať už během venčení pejsků z útulku, při ukázce canisterapie či při výcviku psů.


Také svezení na koňském hřbetu byl pro děti nezapomenutelný zážitek. Děti byly zvídavé a rychle a nadšeně přijímaly nové informace z oblasti ekovýchovy a fungování přírody.

Organizátoři se již těší  na příští rok, až se zase společně s dětmi setkají při dalším ročníku zmíněného příměstského tábora, kde se přirozenou formou potkává svět ticha se světem slyšících. Veliký dík adresují organizátoři  firmě Hokami CZ, s.r.o., která svým finančním darem tento tábor podpořila.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto: Tichý svět, o.p.s.)