Svátek má: Havel

Regiony

Velikost textu:

V liberecké iQLANDII zkrotí neposedné bacily

V liberecké iQLANDII zkrotí neposedné bacily

Rozpumpujte naplno své mozkové závity a vyrazte o prodlouženém víkendu do liberecké iQLANDIE. V pátek 17. listopadu vás tu čekají nejrůznější hlavolamy, deskové a smart hry.

Science show
16. listopadu 2017 - 07:00

Jejich lektoři vám vedle pravidel prozradí celou řadu taktických strategií, jež můžete využít proti svým soupeřům a na které byste možná sami ani nepřišli.

V sobotu a neděli nastane změna. Relaxační zóna science centra se promění v obří laborku, kde při hře Dr. Bacilová budete pomáhat uznávané lékařce dokončit její výzkum. Vaším úkolem bude nejenom najít a pomocí pinzety roztřídit bacily do Petriho misky, ale i odhalit superbacily.  Další laboratorní úlohy, jako například přelévání látek ze zkumavky do zkumavky, budete plnit ve hře Dr. Heuréka. Takže přijďte, hrajte a vyhrajte. Ten nejlepší z vás totiž získá jednu z deskových her.


V iQLANDII se mimo to můžete těšit na bohatý doprovodný program – akční Science show, badatelské aktivity, workshop Kyanotypie – a více než čtyři sta interaktivních exponátů. Popovídáte si tu s humanoidním robotem Thespianem, prolezete jeskyní Plazivkou, usednete do přistávacího modulu Sojuz 28 nebo si třeba vyzkoušíte operaci pacienta nanečisto.

Libereckenovinky.cz informovala Lenka Gecková za PARLIAMO, s. r. o.

(jv,libereckenovinky.cz foto:parliamo)