Svátek má: Erik

Regiony

Velikost textu:

V Libereckém kraji budou jezdit nové autobusy ČSAD Liberec

V Libereckém kraji budou jezdit nové autobusy ČSAD Liberec

Společnost ČSAD Liberec představila dalších třináct autobusů značky Iveco Crossway, které nasadí nejen na Liberecku, ale také s nimi plánuje v budoucnu zajistit dopravu i v dalších oblastech regionu.

Ilustrační foto
30. září 2020 - 07:00

Pořizovací cena jednoho autobusu byla 4.336.000 bez DPH (tj. 5.246.560 včetně DPH). Celkem autobusy stály 56.368.000 Kč bez DPH (tj. 68.205.280 včetně DPH) a společnost je nakoupila za velmi efektivních ekonomických podmínek. Jedná se o nadstandardně vybavené nízkopodlažní vozy, které zabezpečují vysoký komfort všech cestujících, a to i těch s omezenou pohyblivostí, nebo s kočárky. Vozy splňují vysoké bezpečnostní požadavky.

„Všechny autobusy jsou nízkopodlažní a klimatizované. Měří 12 metrů a pojmou 45 sedících a 35 stojících cestujících,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu, investice a veřejné zakázky Jan Sviták.

„Vybavení všech nových autobusů je, co se týče užitné hodnoty a komfortu cestujících v tom nejvyšším možném provedení, jež výrobce nabízí. Současně se dle našich zkušeností jedná o kvalitní vozy, které by měly v dalších obdobích snížit náklad na provoz a údržbu a být dlouhodobou a stabilní součástí autobusové flotily ČSAD Liberec,“ doplnil Martin Bobek z vedení společnosti ČSAD Liberec.

„Jsem rád, že se vozový park vnitřního dopravce postupně rozšiřuje. Přál bych si, aby podobně moderní vozy jezdily i v dalších oblastech Libereckého kraje,“ řekl hejtman Martin Půta. „Zajištění autobusové dopravní obslužnosti pro oblast Českolipsko projedná až nové krajské zastupitelstvo. Můj názor zůstává stejný. Nejefektivnější bude, pokud tam bude jezdit právě krajský dopravce.“ČSAD Liberec, a.s. bude i v nadcházejících letech pokračovat v postupné obnově svého vozového parku těmito kvalitními, komfortními, bezpečnými autobusy a plánuje je nasadit i v jiných částech kraje.

Společnost ČSAD Liberec již pořídila počátkem roku 2020 sedmnáct vozidel Iveco Crossway 12m LE. Nyní k nim do svého vozového parku přidalo dalších 13. Jejich nákup je financován bankovní institucí ČSOB, a.s.

„Nadstandardní konfigurace pro ČSAD Liberec, a.s. obsahuje například chladničku pro řidiče, klimatizace Thermoking, sedadla Lineo Fix s bezpečnostními pásy nebo vyhřívané vnější elektronicky ovládaná zpětná zrcátka a čelní sklo,“ uvedl Jiří Zdražil z představenstva ČSAD Liberec.  

Pro Libereckenovinky.cz Mgr. Filip Trdla, tiskový mluvčí, Krajský úřad Libereckého kraje

(lh,libereckenovinky.cz,foto web LK)