Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

V prvním pololetí zemřeli v Libereckém kraji při nehodách tři lidé

V prvním pololetí zemřeli v Libereckém kraji při nehodách tři lidé

V Libereckém kraji za 1. pololetí letošního roku policisté evidovali sice jenom 3 zemřelé při nehodách, ale většina (2 případy) připadaly na osobní auto a 1 na řidiče motocyklu.

Ilustrační foto
5. července 2019 - 07:00

Také v těžkých zraněních skončili nejhůře řidiči osobních aut a motocyklů – v obou případech do 10 případů. Podle předběžných statistik nehod např. mezi chodci a cyklisty bylo jenom několik těžce zraněných.

Z hlediska statistik dopravních nehod na severu Čech je také zajímavé, že nejméně opilců bourá mezi 4 a 6 hodinou ranní.


Podle předběžných údajů za 1. pololetí letošního roku policie v Ústeckém kraji vyšetřovala nejvíce nehod způsobených pod vlivem alkoholu mezi 20 a 22 hodinou (28 případů). Zvýšená míra počtu nehod pod vlivem alkoholu je ale patrná od 16 hodin do 2 hodiny ranní.

V Libereckém kraji je obdobná situace. Rozdíl je v tom, že pomyslnou špičkou bylo v 1.pololetí období od 18 do 20 hodin (30 případů). Zvýšená míra počtu nehod pod vlivem alkoholu je ale patrná od 18 hodin do 2 hodiny ranní. V obou krajích nejméně opilců bourá mezi 4 a 6 hodinou ranní. Naprosté minimum v Libereckém kraji bylo v rozmezí od 10 do 12 hodin, pouhé 3 případy.

(fr,vm,linereckenovinky.cz,foto:arch.)