Svátek má: Ludvík

Regiony

Velikost textu:

V Semilech bude jezdit již třetí sociální automobil

V Semilech bude jezdit již třetí sociální automobil

Spolek Fokus Semily získal svůj první sociální automobil zdarma. Zcela nový vůz značky Dacia Dokker slavnostně převzali ve čtvrtek 31. ledna 2019 zástupci dané organizace.

Sociální automobil
5. února 2019 - 07:00

Novou Dacii Dokker využije spolek pečující o duševně nemocné a osoby s hendikepem. Vozidlo budou zaměstnanci zařízení využívat při poskytování sociálních služeb a při dalších aktivitách.

Organizace, která sdružuje laickou i odbornou veřejnost v oblasti péče o duševně nemocné a osoby s mentálním a kombinovaným postižením, obdržela svůj první vůz v rámci projektu Sociální automobil. Nová Dacia Dokker je ale zároveň již třetím vozidlem, které v rámci tohoto projektu bylo předáno v Semilech.

Projekt funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Pro tuto organizaci jde v celkovém pořadí o 755. automobil. „Myšlenka pomáhat lidem, kteří nemají stejnou startovní čáru jako my, není nijak nová, tyto projekty fungují ve vyspělé Evropě velmi dobře. Proto jsme se rozhodli, že i my pomůžeme organizacím, které svou činnost zaměřili na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Snažíme se o zdokonalení vozového parku v těchto ústavech a zařízeních. Právě ten totiž bývá ve velmi špatném stavu a sehnat vůz splňující standardy pro přepravu nemocných není v dnešní době pro tyto organizace vůbec jednoduché,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Na financování vozu se podílelo asi 43 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.O projektu Sociální automobil
Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech“ a spočívá v tom, že jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.

Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již přes 750 sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:EPIC)