Svátek má: Romana

Regiony

Velikost textu:

V Šenově bude Centrum odborného vzdělávání uměleckoprůmyslového

V Šenově bude Centrum odborného vzdělávání uměleckoprůmyslového

Radní Libereckého kraje schválili zahájení zadávacího řízení na vybudování Centra odborného vzdělávání v Kamenickém Šenově. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je cca 50 mil. Kč bez DPH.

Ilustrační foto
11. února 2018 - 07:00

„Realizace tohoto projektu se nám zdržela, ale jsme připraveni ho dokončit ještě letos, abychom splnili podmínky dané dotační výzvy,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, zaměstnanosti, tělovýchovy a sportu.

Konkrétní podoba rekonstrukce se bude týkat části prostor budov s č. p. 56 a 57, které slouží k výuce žáků. Ke stejnému účelu bude sloužit také dobudovaná dvorní přístavba objektu č. p. 56.

„Projekt získal dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu stejně jako ostatních sedm projektů Center odborného vzdělávání,“ dodává Radka Loučková Kotasová, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.


Budování Center odborného vzdělávání pomůže zkvalitnit střední a vyšší odborné vzdělávání v kraji. Centra odborného vzdělávání vzniknou kromě Kamenického Šenova na vybraných školách v Liberci, Turnově, České Lípě, Frýdlantu, Vysokém nad Jizerou a Jablonci nad Nisou. Žáci mohou vybavení center vyzkoušet již ve školním roce 2018/2019.

„Pro projekt je vybráno celkem osm škol Libereckého kraje. Smyslem těchto center je změnit pohled na vzdělávání, a to tím, že se například přestaví dílny, vybudují laboratoře, a nainstalují se nové stroje pro osvojení praktických dovedností žáků, kteří se tak s nimi seznámí dříve než po skončení školy,“ uzavřel Petr Tulpa.

(jv,libereckenovinky.cz,foto:arch.)