Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

V Železném Brodě zastaví Křišťálový vlak

V Železném Brodě zastaví Křišťálový vlak

V pátek 17.září na nádraží  Železném Brodě zastaví Křišťálový vlak. Od 10 do 17 hodin mají zájemci možnost prohlédnout si soupravu Siemens Desiro oděnou do hávu Crystal Valley a také pobavit se doprovodným programem.

Křišťálový vlak
17. září 2021 - 07:00

Vlak by měl jezdit i v budoucnu po různých místech v Libereckém kraji.  

V rámci akce, která se koná v předvečer 15. ročníku Skleněného městečka, bude na všechny čekat relaxační zóna, kde budou moci návštěvníci posedět v pohodlných lehátkách a ponořit svoje ruce nebo i chodidla do množství různorodých korálků od firmy G&B Beads z Jablonce nad Nisou.

Hledáme nejrůznější formy propagace Křišťálového údolí a vlak rozhodně upoutá pozornost. Ztvárnění sklářského tématu na vlaku je nadčasové a věřím, že se cestujícím, i těm, kteří vlak třeba jen uvidí, bude líbit a přiláká další návštěvníky sklářských, šperkařských a bižuterních firem,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Dále je pro diváky připraven kvíz s otázkami z oblasti výroby skla. Ti, co na ně správně odpoví, se dočkají ve vlaku odměny, a to v podobě vlastnoručně vytvořeného skleněného obrázku s motivem vlaku a propagačních předmětů ARRIVA vlaky.V 15 hodin se pak koná slavnostní křest vlaku prostřednictvím „Bohemia Crystal Water“ ze Sklárny a minipivovaru Novosad & Syn Harrachov. Vlak pokřtí za společnost ARRIVA vlaky Jiří Nálevka, za Křišťálové údolí náměstkyně Květa Vinklátová a starosta města Železný Brod František Lufinka.

„Jsme rádi, že jsme se stali partnerem Křišťálového údolí a náš vlak tak může zajímavým způsobem připomínat zručnost a jedinečnost českých sklářů,“ dodal Daniel Adamka, generální ředitel ARRIVA vlaky. „Vlak, který spojuje třeba Liberec, Turnov, Železný Brod nebo Tanvald, na tento odkaz upozorňuje i ve svém interiéru.“
Libereckénovinky.cz informoval Mgr. Filip Trdla, tiskový mluvčí Libereckého kraje.

(rp,libereckenovinky.cz,foto:lk)