Svátek má: Bohumil

Regiony

Velikost textu:

Veřejná sbírka "Pozvedněte slabé!" v Liberci

Veřejná sbírka "Pozvedněte slabé!" v Liberci

Letní kolo veřejné sbírky „Pozvedněte slabé!“, která je určena na pomoc lidem v Libereckém kraji a Šluknovském výběžku, začalo na začátku května.

Ilustrační foto
21. května 2023 - 07:00

Konkrétně zde budou podpořeny celkem tři organizace. MOST k naději využije vybrané finanční prostředky na zřízení relaxačně tělocvičného zázemí pro klienty Domu na půl cesty, který pomáhá klientům z Liberce a Jablonce n. N. Pro tuto organizaci proběhne sbírka formou prodeje sbírkových předmětů v ulicích města a zapojí se do ní studenti Gymnázia F. X. Šaldy, studentky Doctriny – Podještědského gymnázia a dále žáci ZŠ a MŠ Jana Amose Komenského v Liberci. Těmto školám za jejich vstřícnost a spolupráci velmi děkujeme!

Česká unie neslyšících a Dětské centrum Liberec se do sbírky zapojí formou sbírky do putovních pokladniček, které budou mít umístěné na různých místech ve městě a na svých akcích. Zatímco Česká unie neslyšících využije výtěžek sbírky na vzdělávání veřejnosti o potřebách sluchově postižených, Dětské centrum Liberec ze získaných financí podpoří volnočasové aktivity dětí v krizovém Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.
Veřejná sbírka “Pozvedněte slabé!” byla poprvé zahájena v roce 2003 a od té doby bylo skrze ni rozděleno více než 5 milionů korun. Letos se v ulicích 11 měst Libereckého kraje a Šluknovského výběžku bude vybírat na předem určené projekty konkrétních neziskových organizací z daných měst. Místní lidé vybírají na neziskovky, které působí přímo v jejich městě, tedy co se v určitém městě vybere, to zde bude také později využito. Práci dané organizace proto mohou lidé znát z vlastní zkušenosti nebo z místního tisku.  

Jedná se o 21. ročník veřejné sbírky a bude probíhat v těchto městech: v Liberci, Jablonci n. N., Turnově, České Lípě, Rumburku, Novém Boru, Semilech, Tanvaldu, Frýdlantu, Chrastavě a Šluknově. Kromě letní části v květnu a červnu se bude konat také zimní část v listopadu a prosinci. Po sečtení obou částí budou vybrané peníze slavnostně předány podpořeným organizacím.Přispět do sbírky je možné také zasláním dárcovské SMS na číslo 87777 ve tvaru: DMS EURONISA 30, DMS EURONISA 60, DMS EURONISA 90 nebo DMS EURONISA 120. Příspěvek do sbírky pak činí 29, 59, 89 Kč nebo 119 Kč.. Možné je rovněž zaslání dárcovské SMS v podobě trvalého příkazu, a to ve formátu: DMS TRV EURONISA 30 (60, 90 nebo 120). Kromě toho je možné přispět i přímo na účet vedený zdarma u UniCredit Bank v Liberci. Číslo účtu je 705 705 705/2700.

Nadace EURONISA založená v roce 1995 z podnětu libereckého sboru Jednoty bratrské od svého založení rozdělila potřebným přes 39 milionů korun a podpořila z nich 1756 projektů 340 organizací. Finanční prostředky nadace získává nejen z výnosů nadačního jmění, ale i z darů firem a jednotlivců či z benefičních akcí. Další aktivitou je veřejná sbírka „Pozvedněte slabé!“, jejímž patronem je herec Jiří Lábus. Na podporu potřebným v minulém roce nadace rozdělila mezi 34 organizací 920 000 korun.

(rp,libereckenovinky.cz,foto:euronisa)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%