Svátek má: Vendula

Regiony

Velikost textu:

Veřejné projednání k dolu Turów bude i v Česku

Veřejné projednání k dolu Turów bude i v Česku

Dne 31.08.2019 se na radnici v Hrádku nad Nisou konalo pracovní setkání hejtmana Libereckého kraje pana Martina Půty a starosty města Hrádku nad Nisou pana Josefa Horinky.

Z průběhu jednání
3. září 2019 - 07:00

Jednání proběhlo rovněž za účasti starosty Powiatu Zgorzelec pana Artura Bielińského, ředitele závodu KWB Turów firmy PGE GiEK S.A. pana Sławomira Wochny. Na jednání byl dohodnut termín pro informativní setkání s veřejností na území České republiky.


Cílem tohoto veřejného setkání je představení záměru „Pokračování těžby ložiska hnědého uhlí Turów” ze strany investora, a to v českém jazyce a na českém území. Toto informativní setkání se uskuteční dne 17.09.2019 od 15:00 hodin ve sportovní hale Sokolovna, č. p. 132 v Chotyni.

Výše uvedené setkání bude uspořádáno na základě dohod uzavřených během Polsko-české mezivládní konzultace dne 28.08.2019 za účasti Ministra životního prostředí pana Henryka Kowalczyka, pana ministra životního prostředí ČR Richarda Brabce a Generálního ředitele ochrany životního prostředí pana Andrzeja Szweda – Lewandowského. Veřejné projednání dokumentace vlivu záměru „Pokračování těžby ložiska hnědého uhlí Turów” na životní prostředí se pak bude konat v původně dohodnutém termínu, tedy 19.09.2019 od 10:00 hodin v kulturním domě v polské Bogatyni.

Libereckenovinky.cz o celé záležitosti informoval mluvčí Libereckého kraje Filip Trdla.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto:Liberecký kraj)