Svátek má: Marcela

Regiony

Velikost textu:

Více jak 200 tanečních párů soutěžilo v sobotu v Liberci

Více jak 200 tanečních párů soutěžilo v sobotu v Liberci

Konal se zde 49.ročník Podještědského poháru. Akci, která byla podpořena Sportovním fondem Magistrátu města Liberec, pořádal Taneční klub Koškovi ve spolupráci s Českým svazem tanečního sportu.

Ze soutěže
16. října 2018 - 07:00

V Domě kultury se poháru zúčastnilo 213 tanečních párů z celé České republiky a Polska od kategorií juniorských až po dospělé.

Více jak desítka porotců hodnotila výkony ve standardních a latinskoamerických tancích. Na domácí půdě se velmi dařilo libereckým tanečním párům, kdy celkem posbíraly 15 medailí z různých věkových a výkonnostních kategorií. Vrcholem soutěže pak byla Taneční liga dospělých, kterou zcela ovládli jak ve standardu tak i v latině Jiří Kejzar a Barbora Košková.


„Mám velikou radost nejenom z úspěchů našich tanečních párů, ale i z toho, že se nám stále daří Podještědský pohár v Liberci zachovat a potvrzovat jeho prestiž. Uspořádat soutěž takového rozsahu není jednoduché jak na organizaci, tak i na finanční prostředky. Proto bych tímto ráda poděkovala všem našim podporovatelům a sponzorům. Už teď se těšíme na jubilejní 50. ročník Podještědského pohárů, který proběhne příští rok touto dobou, a doufám, že do Liberce přiláká ještě více tanečních párů“, řekla vedoucí klubu TK Koškovi Šárka Burešová.

(jv,libereckenovinky.cz,foto:tkkoškovi)