Svátek má: Bohumil

Regiony

Velikost textu:

Výstava kaktusů se vrací do liberecké botanické zahrady

Výstava kaktusů se vrací do liberecké botanické zahrady

Jak často se musí kaktusy zalévat? Jak a kde je zimovat? Odpovědi na tyto a další otázky poskytne výstava kaktusů a sukulentů, kterou bude možné od 11. do 17. září zhlédnout ve výstavním sálu liberecké botanické zahrady.

Ilustrační foto
8. září 2023 - 07:00

Nabídne možnost prohlédnout si tyto rostliny zblízka a popovídat si o kaktusech a jiných suchomilných rostlinách s pěstiteli. Součástí výstavy je i prodej rostlin.

„Botanická zahrada se opět hlásí ke vzdělávání veřejnosti a akcím, kde se lidé mohou seznámit s různými druhy rostlin nebo si je i koupit. Nepochybuji o tom, že to bude návštěvníky vítaná nabídka,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výstava kaktusů, jež se koná pod záštitou Klubu kaktusářů v Liberci, se vrací do botanické zahrady po více než 20 letech. Návštěvníci se budou moci z blízka seznámit s koníčkem, který má v Česku dlouholetou tradici sahající až k Alberto Vojtěchu Fričovi. Tento český odborník byl na přelomu 19. a 20. století vnímán jako přední odborník a popularizátor pěstování kaktusů evropského formátu. To, že mají kaktusy tradici i v Liberci, dokazuje například rostlina Notocactus ottonis var. vencluanus, která byla pojmenována na počest libereckého pěstitele Františka Venclů. Výstava je přístupná všem návštěvníkům s platnou vstupenkou pro vstup do botanické zahrady. Vstupenky je možné zakoupit i elektronicky na adrese https://vstupenky.botanyliberec.cz/.

Kdo plánuje spojit výstavu kaktusů ještě s návštěvou ZOO, muzea či galerie, může využít cenově zvýhodněnou společnou vstupenku eLpass na webu https://elpass.zooliberec.cz/.

Libereckenovinky.cz informoval Jan Mikulička, tiskový mluvčí Libereckého lraje.

(rp,libereckenovinky.cz,foto:lk)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%