Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

Výstava Má vlast cestami proměn je k vidění před Evropským domem

Výstava Má vlast cestami proměn je k vidění před Evropským domem

Komunitní dům seniorů ve Cvikově, obnova pietního místa u kostela v Jeřmanicích, nová vodní nádrž v Křižanech, dětské hřiště v Bělé nebo rekonstrukce hasičské zbrojnice v Rynolticích.

Ilustrační foto z výstavy
23. října 2020 - 07:00

To jsou zkrášlená místa v regionu, která jsou k vidění na národní putovní výstavě Má Vlast cestami proměn. Nyní se představují na panelech před Evropským domem v Liberci.

Expozice představuje osudy zchátralých budov, které prošly obnovou, podává svědectví o obnovených náměstích a návsích, rekonstruovaných nádražích, zachráněných církevních stavbách i znovuoživené přírodě.

Dvanáctý ročník celostátní putovní výstavy těch nejzajímavějších proměn, mezi nimiž nechybí ani ty z Libereckého kraje, na pražském Vyšehradě po boku dalších významných osobností zahájil Michal Kříž, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a evropského plánování.

„Je to již šest let, co je Liberecký kraj partnerem této unikátní výstavy a proměny z našeho regionu mají vždy velký úspěch. Na základě internetového hlasování veřejnosti letos získala ocenění obnova hradního areálu Valdštejn,“ uvedl Kříž.

Od pozdního jara tato expozice putuje po kraji. Do 20. června byla k vidění ve Cvikově, v září v Jeřmanicích. Až do konce října  se představuje před Evropským domem v Liberci, v listopadu ji pak bude možné zhlédnout v Rynolticích a v prosinci v Křižanech.

Pro ty nejpozoruhodnější proměny lze až do května 2021 hlasovat na internetové stránce www.cestamipromen.cz.

Nejhezčími místy Českého ráje provede Zlatá stezka

„Při zahájení příští výstavy 12. června 2021 udělíme vítězům ceny. Už nyní je ale možné na webu přihlašovat proměny do třináctého ročníku,“ uvedla ředitelka pořádajícího spolku Asociace Entente Florale CZ – Souznění Drahomíra Kolmanová.

Pro Libereckenovinky.cz Jan Mikulička, Krajský úřad Libereckého kraje

(lh,libereckenovinky.cz,foto web LK)