Svátek má: Dorota

Regiony

Velikost textu:

Výstava odkazuje na pomyslnou očistu v duchovní rovině

Výstava odkazuje na pomyslnou očistu v duchovní rovině

Až do konce prázdnin mají návštěvníci Oblastní galerie Liberec možnost shlédnout mimořádnou mezinárodní výstavu současných umělců nazvanou Mystika hygieny.

Ilustrační foto
20. srpna 2019 - 07:00

Mají tak možnost pomyslně se zastavit před startem maratonu dalšího školního roku.

Poslední komentované prohlídky výstavy, která symbolicky nabízí „očistnou koupel“ pro tělo i ducha, se pod vedením kurátorky Lenky Sýkorové konají ve čtvrtek 22. 8. v 10:30 a 17 hodin a v nedělí 25. 8. v 15 hodin.

Liberecká galerie v minulosti sloužila jako veřejné lázně, což inspirovalo kurátory ke zcela originální instalaci, která propojuje díla několika současných umělců z České republiky, Slovenska a Rumunska. Výstava má nejen připomenout původní účel lázeňské budovy, ale také upozornit, v jak neklidné a informačně zaneřáděné době žijeme. Mystika hygieny díky spojení svým rozsahem i pojetím zcela ojedinělé instalace a unikátních exponátů odkazuje na pomyslnou očistu nejen v rovině fyzické, ale především duchovní.


Výstavu tematicky doplňuje i doprovodná expozice v grafickém kabinetu Z Lázní do Lázní, která představuje výběr grafických listů ze sbírek OGL s námětem lázeňství.

Oblastní galerie Liberec je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Galerie je otevřená denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin, ve čtvrtky do 19 hodin. Galerie nabízí každý čtvrtek vstup zdarma.

Libereckenovinky.cz o celé záležitosti informovala mediální zástupkyně akce Markéta Hozová.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto: arch.)