Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Výstava Víta Příkaského v budově krajského úřadu

Výstava Víta Příkaského v budově krajského úřadu

V pondělí 5. února 2018 od 16:00 hod. se ve výstavní síni vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje koná slavnostní vernisáž výstavy Víta Příkaského s názvem „Svět v mých barvách“.

Zplakátu k akci
1. února 2018 - 07:00

V pondělí 5. února 2018 od 16:00 hod. se ve výstavní síni vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje koná slavnostní vernisáž výstavy Víta Příkaského s názvem „Svět v mých barvách“. Díla autora, jenž využívá různorodé výtvarné techniky, můžete zhlédnout do 2. března 2018. Záštitu nad expozicí převzala radní pro resort cestovního ruchu, památkové péče a kultury Květa Vinklátová.

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody podpoří ekologickou výchovu

Vít Příkaský se narodil v Moravské Třebové. Výtvarné činnosti se věnuje od dětství. Již 40 let působí v Liberci. Ve svém repertoáru má velké množství uměleckých technik, ale v poslední době se věnuje zejména olejomalbě. Výstava v budově krajského úřadu přinese především vyobrazení z reálného života. Vedle figurální tvorby budou součástí expozice díla, která autora inspirovala na jeho cestách v zahraničí, a to například v Jižní Americe.

Program slavnostní vernisáže doplní hudební vystoupení Claudie a Marka Ottlových. Libereckenovinky.cz informoval Filip Trdla za Krajský úřad Libereckého kraje.

(jv,libereckenovinky.cz foto:kú)