Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

Výtvarná soutěž na téma výstavy Zrcadla do historie zná své vítěze

Výtvarná soutěž na téma výstavy Zrcadla do historie zná své vítěze

Již téměř pět měsíců stojí v ulicích České Lípy speciální výstavní panely unikátní venkovní výstavy s názvem „Zrcadla do historie“.

Ilustrační foto z akce
19. listopadu 2020 - 07:00

Tato výstava připomíná 200. výročí od celoměstského požáru v roce 1820, po němž již Česká Lípa nikdy nevypadala jako dřív. V září letošního roku organizátoři výstavy, která je prodloužena až do 15. prosince, vyhlásili výtvarnou a uměleckou soutěž. Vítěze soutěže již známe, pro každého je připravena dárková taška s propagačními předměty města Česká Lípa.
 
V rámci výtvarné soutěže, která byla vyhlášena jako volná, se na radnici sešlo celkem 42 obrázků.

Do soutěže se přihlásily školní kolektivy ze ZŠ 28. října od paní učitelky Jany Němcové, školní družina Bublinky ZŠ Slovanka paní vychovatelky Mirky Jonášové a ateliéry ZUŠ Česká Lípa a paní učitelky Kamila a Markéta Nešporovy.

Obrázky zhodnotila odborná porota ve složení starostka města Jitka Volfová, radní Michal Prokop, vedoucí odboru školství, kultury, sportu a cestovního ruchu Helena Musilová a akademický malíř Atila Vörös ve čtvrtek 12.listopadu a rozhodování to opravdu nebylo jednoduché. Nakonec bylo oceněno celkem 15 soutěžních kreseb ve třech kategoriích.

Děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili. S učitelkami se naše šikovná děvčata z českolipského íčka spojí a domluví předání odměn. Pokud jste si ještě výstavu neprošli, nezapomeňte tak do poloviny prosince učinit. V Regionálním turistickém informačním centru na nám. T.G.M. si můžete vyzvednout také speciální pracovní list se spoustou drobných kvízů, zábavných úkolů a zvídavých otázek.

Organizátorem venkovní výstavy je Vlastivědný spolek Českolipska a město Česká Lípa prostřednictvím svého Regionálního turistického informačního centra. Autory vizuální podoby výstavy jsou akademický malíř Atila Vörös a Rudolf Živec.Výsledky soutěže:

I.    Kategorie – děti do 10 let
volná kresba
1.    místo:  Amálie Vajsejtlová, 7 let, ZUŠ Česká Lípa, 5 hlasů
2.    místo: Sofie Kubová, 9 let a Kateřina Baselová, 10 let, ZUŠ Česká Lípa, obě získaly 3 hlasy
3.    místo: Petr Faltus, 7 let a Barbora Kováčová 7 let, ZUŠ Česká Lípa, oba získali 2 hlasy

zákres do fotografie, práce s fotografií
1.    místo: Jan Kopecký, 10 let, ZŠ 28. října, 4 hlasy
2.    místo: Vendulka Maříková, ŠD Bublinky ZŠ Slovanka, 10 let, 3 hlasy
3.    Karolína Mrázová, 10 let, ŠD Bublinky ZŠ Slovanka, 10 let a Enerelt Arnarjargal, ZŠ 28. října, 10 let, oba získali 2 hlasy

II.    Kategorie děti a studenti 11-18 let

1.    místo: Markéta Medunová, 15 let, ZUŠ Česká Lípa, 4 hlasy
2.    místo: Aneta Holko, 12 let, ZUŠ Česká Lípa, 3 hlasy
3.    místo: Anna Vestšíková, 16 let, Karolína Macková, 13 let, Ema Dočekalová, 11 let, všechny získaly 2 hlasy, ZUŠ Česká Lípa

III.    veřejnost a rodiny s dětmi
Získala ocenění Věra Endlerová, jakožto jediná přihlášená

Hrad Lipnice patří k největším šlechtickým hradům

Podle webu města Česká Lípa

(lh,libereckenovinky.cz,foto web města Česká Lípa)