Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Výtvarná soutěž Vesmírný Ještěd je určena dětem

Výtvarná soutěž Vesmírný Ještěd je určena dětem

Liberecký kraj vyhlašuje výtvarnou soutěž „Vesmírný Ještěd“ u příležitosti 45.výročí televizního vysílače a horského hotelu Ještěd.

Ještěd
31. července 2018 - 07:00

V rámci Oslav Ještědu, které jsou naplánované na 15. září, je pro všechny děti připravena výtvarná soutěž na téma „Vesmírný Ještěd“.  Zvolit mohou libovolnou techniku: malbu, kresbu či koláž. Libereckenovinky.cz o tom informovala mluvčí Libereckého kraje Lenka Klimentová.

„Ještěd je jasnou dominantou celého kraje, navštěvují jej celé rodiny s dětmi, a to jak pravidelně místní, tak je také velkým lákadlem a turistickým cílem pro návštěvníky. Při troše představivosti je v něm možné vidět vesmírnou loď a od toho se odvíjí také letošní téma oslav. Chceme nechat fantazii dětí, aby se vydala do vesmírných světů, ve kterých bude mít Ještěd své místo,“ popisuje motivaci k uspořádání soutěže Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výtvarná soutěž probíhá od 1. srpna do 8. září a je určena dětem ve třech kategoriích:
kategorie do 6 let
kategorie do 11 let
kategorie do 15 let


Obrázky je možné zaslat do 8. září naskenované na email: zc.cbl-jark@avokcaroh.aniretak nebo poštou na Krajský úřad Libereckého kraje, Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec. Obálku nezapomeňte označit nápisem „Soutěž“.

U každého z obrázků musí být uvedeno jméno a příjmení autora, věk, kategorie, název díla a adresa.
Vítězové, kteří se umístí na prvním, druhém a třetím místě v jednotlivých kategoriích budou odměněni dárky Libereckého kraje a jeho partnerů. Ceny budou zaslány na adresy vítězů.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto: arch.)