Svátek má: Ludvík

Regiony

Velikost textu:

Z energie běžkařů vzejde sportoviště pro malé bikery

Z energie běžkařů vzejde sportoviště pro malé bikery

ČEZ Jizerská 50 přichystala všem příznivcům bílé stopy další nezapomenutelný víkend.

Finiš
11. února 2019 - 07:00

Zasněžené Jizerky přivítaly tisíce závodníků všech věkových kategorií i výkonností, kteří navíc společně s fanoušky pomáhali pohybem k naplnění finančního daru 270 154 Kč od Nadace ČEZ městu Bedřichov na výstavbu Bike Skill centra. Sportující s aplikací EPP mohli podpořit Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje.

Legendární, letos už 52. ročník závodu na 50 km po trasách jizerské magistrály a spolu s ním sedm dalších disciplín včetně projížďky historických lyžníků přilákal opět tisíce příznivců běžeckého lyžování. Jizerská 50 ale nemá jen sportovní, ale též solidární a společenský rozměr. Memoriálem zakládajících členů Jizerské 50 a zároveň týmu Expedie Peru 1970 tato akce zůstává, v posledních letech společně s hlavním partnerem závodu, Skupinou ČEZ ale dostává i charitativní rozměr se zapojením veřejnosti.

Oranžová kola Nadace ČEZ se budou roztáčet již patnáctým rokem

V ČEZ Energy zóně u startu závodu zaparkoval letos opět běžkařský trenažér s virtuální realitou, kdy minutovou jízdou simulující styl soupaž mohl každý přispět konkrétním počtem bodů městu Bedřichov na projekt výstavby letního sportoviště pro děti a mladistvé, Bike Skill centrum. Témuž účelu pomohli i všichni účastníci na trati hlavního nedělního závodu na 50 km, kdy potřebné body generovaly jejich startovní čipy. Společně tak návštěvníci Jizerek spolu s Nadací ČEZ, která body převedla na koruny, přispěli k realizaci projektu částkou 270 154 korun.

Symbolický šek převzal v neděli z rukou manažera nadace Daniela Nováka starosta města Bedřichov Petr Holub. „Rád bych poděkoval Nadaci ČEZ, ale také všem závodníkům za jejich úsilí na trati i trenažeru, které nám vyneslo takovou krásnou částku. Díky vynaložené energii i darovaným prostředkům můžeme vybudovat pro naše nejmenší bikové centrum,“ neskrýval radost Petr Holub.

„Poděkování Nadace ČEZ patří nejen všem, kteří vložili svou energii do hlavního závodu či jízdy na trenažéru. Méně nápadně, ale přesto významně pomáhali během celého trvání závodů i uživatelé naší aplikace EPP, kteří svými sportovními aktivitami nejen v horských střediscích přispěli k finanční podpoře ve výši 50 tisíc korun Centru pro zdravotně postižené Libereckého kraje,“ doplnila ředitelka nadace Michaela Ziková. Centrum použije příspěvek k nákupu nových posuvných lůžek pro lehčí manipulaci s klienty.

Počet lidí, kteří sportují a pomáhají dobré věci s aplikací EPP, přesáhl v lednu hranici 400 tisíc. Libereckenovinky.cz informovala Soňa Holingerová mluvčí kupiny ČEZ.

(jv, Libereckenovinky.cz, foto: ČEZ)