Svátek má: Štěpánka

Regiony

Velikost textu:

Záchranka Libereckého kraje bude mít nové sanitky

Záchranka  Libereckého kraje bude mít nové sanitky

Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje (ZZS LK) obdrží do konce října od svého zřizovatele šest nových sanitek za 25.186.000 korun.

Ilustrační foto
9. října 2020 - 07:00

Poskytnutí příspěvku na nákup vozidel schválili na svém jednání členové rady kraje.

„Důvodů pro pořízení nových vozidel zdravotnické záchranné službě je hned několik. Zejména nám jde o ochranu zdraví občanů a reagujeme také na koronavirovou dobu, kdy je každé vozidlo navíc velkým přínosem. Na konci loňského roku jsme navíc museli řešit následky mimořádné události v Hamru na Jezeře, kde bylo z provozu vyřazeno hned několik sanitek. Jsem však rád, že se situace ve vozovém parku Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje právě díky nákupu nových sanitek výrazně stabilizuje,“ uvedl náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví MUDr. Přemysl Sobotka.

V současně době vyjíždí za svými pacienty denně po celém kraji 31 sanit. Zdravotníci v Jablonci nad Nisou, Liberci, České Lípě a Semilech dále disponují jedním záložním vozidlem. Dvě sanity navíc využívají záchranáři k odběrům vzorků při podezření na nákazu koronavirem.


V loňském roce se kraji podařilo zmodernizovat vozový park záchranné služby o 10 kusů nových sanit v režimu rychlá zdravotnická pomoc a rychlá lékařská pomoc.

Pro Libereckenovinky.cz Mgr. Filip Trdla, tiskový mluvčí, Krajský úřad Libereckého kraje

(lh,libereckenovinky.cz,foto web LK)