Svátek má: Ilja

Regiony

Velikost textu:

Žena se rozhodla, že potřebuje na sebe nějaké nové věci...

Žena se rozhodla, že potřebuje na sebe nějaké nové věci...

Ve středu 27. září stihla 24letá žena během chvíle navštívit dva obchody v obchodním domě Forum na Fügnerově ulici, ani v jednom nezaplatila.

Z místa činu
30. září 2017 - 07:00

Ve středu 27. září 2017 krátce po poledni se vydala na nákupy do obchodního centra Forum v Liberci, na Fügnerově ulici 24letá žena. Mladá Liberečanka, která řádně pracuje, si chtěla zřejmě vylepšit svůj měsíční rozpočet, a tak se rozhodla, že za nákupy nebude platit. Myslela si že oklame ostrahu prodejen, ale to se velmi mýlila.

Zprvu navštívila hypermarket, kde si v oddělení s drogistickým zbožím vybrala řasenku a make-up v hodnotě za více jak 500 korun, které si ukryla do tašky a prošla s ním přes pokladny bez zaplacení. Avšak neunikla pozornosti bezpečnostních kamer.

Následně se vydala do prodejny s oblečením v přízemí obchodního centra, kde se v kabince převlékla do nového oblečení a další nové vystavené oblečení si z věšáků a stojanů dala do tašky. Žena se rozhodla, že potřebuje na sebe nějaké nové věci, a tak v její tašce skončily mikiny, ponožky, a dále také spodní prádlo, šála, čelenka, tepláky, trička, boty a také bižuterie. Na hlavu si dala čepici, kterou vzala z regálu. S taškou plnou věcí za více jak 8 500 korun se vydala bez placení z prodejny ven. Nejen že jejího podivného chování si všimli již samotné prodavačky na prodejně a upozornili ostrahu prodejny, ale při východu z prodejny na odcizené věci upozornil bezpečnostní rám, kdy se spustil signál. Ženu zadržela ostraha prodejny a na místo byla přivolána policejní hlídka. Žena tak nakonec místo nákupu "zadarmo" skončila na policejní služebně obvodního oddělení Liberec - Centrum.

Zde ji policisté ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže, za který ji nyní hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Odmítnutý žárlivec vyhrožoval ženě i jejímu dítěti

Informaci přinesly webové stránky KŘP Libereckého kraje.

(jv,libereckenovinky.cz,foto:arch.)