Svátek má: Miloslav

Sport

Velikost textu:

Hokejisté Sparty porazili v O2 aréně Liberec až po nájezdech 4:3

Hokejisté Sparty porazili v O2 aréně Liberec až po nájezdech 4:3

Pro hokejisty  Sparty Praha začalo  utkání s Libercem slibně. Jako první dal hostujícímu týmu branku  bývalý hráč Liberce Michal Řepík a poté druhou branku vstřelil   Kanaďan Deveaux, který jen  do sítě doklepl  nahrávku Jaroslava  Hlinky.

O každý puk se sváděl urputný boj
28.leden 2017 - 07:29

Avšak hokejisty Liberce náskok Sparty nezaskočil.

Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz byly na místě děje ...To byla ale mela v tuto chvíli před brankou Liberce

Hokejisté Liberce v tuto chvíli vyrovnali na 2:2

Za brankou Sparty v O2 aréně to vřelo

Kde je ten puk?

Vladimír  Svačina  snížil a jen čtyři vteřiny před druhou přestávkou  vyrovnal Jaroslav Vlach, jemuž přihrál  Dominik Lakatoš. Třetí třetina se vyvedla Libereckým, když Petr  Jelínek z hodně malého úhlu se trefil do branky Sparty. Ovšem  Sparta má ve svém středu Lukáše Pecha, který ještě dvě minuty před koncem  stačil vyrovnat a protože v prodloužení branka nepadla, ke slovu přišly nájezdy. jedinou branku vsítil muž s Ačkem na rameni sparťanského dresu Petr  Vrána.Jak říkám ...


"Bylo to vysoce kvalitní utkání. Obě mužstva dobře bruslila i dobře střílela, byly tam šance na obou stranách. My jsme po vedení 2:0 začali trošičku ztrácet v osobních soubojích. Byli jsme málo důrazní a z toho rezultoval pro nás nepříjemný stav 2:3. Díkybohu se nám utkání podařilo dovést do remízového stavu. I v prodloužení, kdy jsme hráli oslabení tři proti čtyřem, jsme měli dostatek štěstí k tomu, abychom potom mohli to utkání dovést v nájezdech do vítězného konce. Jsme šťastní, že se nám to podařilo," komentoval utkání kouč Sparty    Zdeněk Moták.

"Zápas byl velmi kvalitní, emotivní a plný neproměněných i proměněných šancí. Byl i plný soubojů, takže v něm bylo všechno, co k hokeji patří. Diváci se bavili. Jsem rád, že se nám podařilo utkání ze stavu 0:2 otočit. V závěru jsme neudrželi těsné vedení tím, že jsme nedostali kotouč z pásma ven tak, jak jsme potřebovali. Soupeř prokázal svoji sílu a my jsme byli v nájezdech nikoliv míň šťastní, ale rozhodně míň zruční," prohlásil po utkání   liberecký trenér  Filip Pešán.
Tisport extraliga ledního hokeje
Praha 27. ledna 2017

Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 4:3
Branky a nahrávky: 6. Řepík (J. Hlinka, Eminger), 26. Deveaux (J. Hlinka, P. Vrána), 58. Kumstát (J. Mikuš), rozhodující sam. nájezd P. Vrána - 30. Svačina (Bližňák, Ordoš), 40. J. Vlach (Bližňák, Lakatoš), 50. P. Jelínek *  Rozhodčí: Hribik, Souček - Komárek, Ondráče *  Vyloučení: 8:6, navíc P. Jelínek (Liberec) 10 min *  Bez využití *  Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1 *  Diváci: 8566.
Sparta: Pöpperle - Eminger, J. Mikuš, Švrček, Kalina, Gernát, Nedomlel - Řepík, P. Vrána, J. Hlinka - Deveaux, Klimek, Forman - Ihnacak, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.
Liberec: Will - R. Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner, Plutnar - Svačina, P. Jelínek, Ordoš - Valský, Bulíř, Radivojevič - J. Stránský, Bližňák, Bartovič - Lakatoš, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.


Hokejisté Sparty porazili v O2 aréně Liberec až po nájezdech 4:3

(ps, Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)