Svátek má: Martina

Zprávy

Velikost textu:

Britská vláda dostala varování, že mu Paříž vyhlásila finanční „válku“!

Britská vláda dostala varování, že mu Paříž vyhlásila finanční „válku“!

Zvláštní zástupce hlavního města Londýna Jeremy Browne uvedl, že Francie má v úmyslu „aktivně narušit a zničit“ finanční sektor Spojeného království poté, co opustí struktury EU (brexit).

Ilustrační foto
16. července 2017 - 04:20

Uvedl to deník Daily Mail, který má zprávu k dispozici.

Jak píše deník, Browne, který jednal na francouzském ministerstvu financí a centrální bance Francie, ve francouzském Senátu a na britském velvyslanectví se setkal s šéfy bank, politiky a diplomaty.

V návaznosti na tato jednánní napsal zprávu vedení ministerstva financí Spojeného království a poslancům, v níž dospěl k závěru, že Paříž po zvolení nového prezidenta Emmanuela Macrona je zaměřena na „oslabení Velké Británie a degradaci Londýna“. Poznamenal, že „francouzští představitelé chodí po Londýně a nabízejí nabízejí velké sumy peněz společnostem, aby se přesunuly do Paříže“. A že Macronova Francie vyhlásila „otevřenou válku“ na náměstí v Londýně.

Drsná představa: Letecké společnosti hrozí Británii zrušením letů do EU!

Podle Browna je „v zájmu centrální banky Francie co nejtěžší Brexit“. Poznamenal, že Francie vidí ve Spojeném království „nikoli partnera, ale nepřítele“. A že ji uspokojí finanční ztráty Londýna, bez ohledu na to, zda z toho bude mít příjem země galského kohouta.

V referendu dne 23. června 2016 se Britové rozhodli vystoupit z Evropské unie. Proces byl Spojeným královstvím oficiálně zahájen 29. března a k opuštění unie, v souladu s článkem 50 Lisabonské smlouvy, by mělo dojít přesně po dvou letech - 29. března 2019.

(kou, prvnizpravy.cz, dailymail.co.uk, foto: arch.)