Svátek má: Zdeněk

Zprávy

Velikost textu:

Deutsche Bank prověřovala účty Trumpa obviněného ze vztahů s Ruskem

Deutsche Bank prověřovala účty Trumpa obviněného ze vztahů s Ruskem

Deutsche Bank prověřila bezvýsledně účet Donalda Trumpa kvůli jeho údajným vztahům s Ruskem, uvedlo vydání The Guardian. Honička na "loutku Putina" se rozjela i v Evropě.

Ilustrační foto
17.únor 2017 - 22:02

„Banka, účastník skandálů, která poskytla Trumpovi úvěry ve stovkách milionů dolarů, provedla  utajenou vnitřní kontrolu osobního účtu prezidenta USA za účelem posouzení, zda existují nějaké podezřelé vztahy s Ruskem," napsaly noviny. Uvedly, že banka hledala důkazy, že nedávné Trumpovy půjčky „by mohly být podpořeny finančními zárukami Moskvy".

Banka rovněž kontrolovala účty rodinných příslušníků Trumpa - jeho dcery Ivanky a jejího manžela, i matky zetě. Konstatuje, že bankovní kontroly neodhalily žádné vazby mezi Trumpem a Ruskem.

Rusko: Že jsme chtěli "zverbovat" Trumpa? To je nesmysl a hloupost!

Nicméně publikaci informuje, že je banka „vystavena tlaku, ustanovit nezávislého auditora ke kontrole obchodní vztahů s Trumpem".

Na konci ledna finanční regulátor New Yorku (NYSDFS) uložil Deutsche Bank pokutu ve výši 425 milionů dolarů za porušení obchodování s ruskými akciemi v období 2011-2015. Banka byla obviněna z "praní špinavých peněz" ve formě "zrcadlových transakcí". Takové transakce podle NYSDFS, přispěla k vyvedění 10 miliard dolarů z Ruska. V návaznosti britský finanční regulátor (FCA) udělil bance pokutu 163 milionů liber za stejné porušení.

(kou, prvnizpravy.cz, theguardian.com, foto: arch.)