Svátek má: Běla

Zprávy

Velikost textu:

Německý arcibiskup je vyděšený protikřesťanskými útoky

Německý arcibiskup je vyděšený protikřesťanskými útoky

Bamberský arcibiskup Ludwig Schick varuje před nárůstem útoků na křesťany v Německu.

Ludwig Schick, bamberský arcibiskup
9. února 2018 - 06:20

"Imperativem je být bdělý," varoval bamberský arcibiskup, “rostou  radikalizační tendence u některých skupin muslimů".

„Mezi přistěhovalci, kteří přišli do Německa od roku 2015, jsou nepochybně i tací, kteří nerozumí liberálnímu  řádu naší země nebo ho nechtějí přijmout a to samozřejmě včetně těch, kteří se vydávají za uprchlíky, ale jsou to teroristé,“ řekl Schick.

"Nemohou se stát členy naší společnosti, pokud si nepřisvojí naše hodnoty," pokračoval  arcibiskup.

"Jak chtějí žít v zemi jako občan mezi občany, když pohrdají věřícími, kteří patří k většinovému náboženství," ptá se Ludwig Schick.

  • Každý stát má právo rozhodovat o tom, kdo se na jeho území smí přistěhovat, a kdo ne.
  • Hodnoty Západu a Evropy spolu s kulturní svébytností jejich národů stojí za to, aby byly zachovány. Dánové mají mít možnost i za 100 let žít jako Dánové mezi Dány a Němci jako Němci mezi Němci, pokud budou chtít.
Postoje běžného občana vyjádřené v těchto dvou tezích jsou v Německu už několik desetiletí napadány. Regulace přistěhovalectví nebo jeho omezení se pokládá tařka za neligitimní či alespoň nemorální počin a chtít zachovat německý charakter Německa je pokládáno za projev emocionální nacionalistické tuposti, napsla v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

„Ale je také pravda, že většina z těch, kteří uprchli před válkou a chaosem, si cení našeho státu a naší společnosti a chtějí zde žít,“ řekl Schick.

„V naší společnosti vzrůstá brutalita. To přináší nebezpečí pro sociální soudržnost a mírové soužití ve společnosti,“ upozorňuje arcibiskup.

Vzrostly útoky na ubytovny pro žadatele o azyl, kde žijí muslimové, a naproti tomu se výrazně zvýšila, „antisemitská trestná činnost  a křesťané  jsou stále pod tlakem.“

Merkelová se už těší: Přes 6 milionů Afričanů je na cestě do Evropy

Migranti: Lepší je brát podporu než pracovat

Všichni rozumní a myslící lidé se musí rozhodně postavit proti těm, "kteří bez ohledu na své náboženství či ideologii postrádají úctu vůči svým blízkým."

V loňském roce bylo v Německu okolo 100 protikřesťanských útoků, včetně jedné vraždy, devíti zranění a jednoho případu žhářství. V asi čtvrtině případů byly napadeny kostely a křesťanské symboly. Nejméně 14 útoků se vyskytlo mezi žadateli o azyl.

 (rp,prvnizpravy.cz,jungefreiheit,foto:arch.)