Svátek má: Tereza

Zprávy

Velikost textu:

Putin ke Katalánsku: Západ otevřel tuto Pandořinu skříňku Kosovem!

Putin ke Katalánsku: Západ otevřel tuto Pandořinu skříňku Kosovem!

Tím, že Západ podnítil mezinárodní soud, aby rozhodl o nezávislosti Kosova, byla otevřena Pandořina skříňka a objevily se nové krize ve světě, jako v Katalánsku, prohlásil Vladimir Putin.

Vladimir Putin, prezident Ruské feferace
20. října 2017 - 11:05

Katalánsko připomnělo proces uznání Republiky Kosovo a vytyčilo paralely mezi oběma událostmi, zdůraznil ruský prezident na Valdajském diskusním klubu.

Podle něj Západ demonstruje dvojí standardy. Dokázal to na příkladu reakcí některých zemí na rozhodnutí mezinárodního soudu v Haagu o Kosovu.

„A pak jsou zde reakce rozhodnutí Mezinárodního soudu (o Kosovu), paní Clintonová řekla: „Kosovo je nezávislý stát a jeho území je nedotknutelné. Vyzýváme všechny státy, aby se nezasekly na otázce statusu Kosova a konstruktivně přispěly k zachování opatření stability na Balkáně a podporovaly země, které dosud uznaly Kosovo, aby tak učinily.“ Německo: „Poradní rozhodnutí mezinárodního soudu potvrzuje naše právní posouzení legitimity vyhlášení nezávislosti Kosova."... Francie: „Nezávislost Kosova je nezvratná. Závěr mezinárodního soudu ukončilo právní diskuse o právních otázkách, bylo významným mezníkem a umožní všem stranám napříště věnovat se jiným důležitým problémům, které je třeba vyřešit, citoval Putin příslušné dokumenty.


„A nyní „další důležité otázky“ se objevily dnes“. A teď, když tyto „další důležité otázky“ vznikly, a to i v Katalánsku, tak už se nikomu nelíbí. A to je to, čemu říkám dvojí metr, tento příklad je tato Pandořina skříňka, která byla otevřena, a vypustila džina z láhve,“ konstatoval Putin.

Za ukrajinskou krizi může Evropa!

Evropa je na vině za současnou situaci na Ukrajině, vzhledem k tomu, že podpořila neústavní převzetí moci, míč je tedy na evropské straně, řekl ruský prezident Vladimir Putin.

„Říkáte, že podle názoru Evropanů je míč na ruské straně, ale podle našeho názoru, míč je právě na evropské straně, protože díky nekonstruktivnímu postoji bývalého složení Evropské komise situace dospěla ke státnímu převratu,“ řekl Putin účastníkům diskuse..


Poznamenal, že problémem bylo uzavření dohody o přidružení s Evropskou unií, po níž proběhly nepokoje „podporované Spojenými státy", „Evropou v plném rozsahu".

„Dnešní situace je důsledkem neústavního ozbrojeného uchopení moci na Ukrajině, a Evropa je za to vina, protože podpořila tento teror," dodal.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)