Svátek má: Běla

Zprávy

Velikost textu:

Putin: Kyjev se pokouší organizovat teroristické útoky v Rusku!

Putin: Kyjev se pokouší organizovat teroristické útoky v Rusku!

Moskva je znepokojena pokusy Kyjeva organizovat teroristické útoky a sabotáže v Rusku, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Vladimir Putin, prezident Ruské feferace
17.únor 2017 - 22:03

Ve svém projevu na kolegiu FSB prezident poznamenal, že ukrajinské úřady nejsou připraveny k mírovému řešení situace na jihovýchodě země.

„Kromě toho, otevřeně hovoří o organizaci sabotáží, teroristické a podvratné činnosti, včetně území v Rusku. To nás nemůže neznepokojovat," řekl Putin.

Podle něj tyto okolnosti vyžadují zvláštní pozornost a soustředění sil bezpečnostních orgánů, „a to především v boji proti terorismu".

Rusko vyzývá Západ, aby Kyjev ukončil provokace!


Hlava státu připomněla, že se ruské zvláštní službě podařilo uštědřit banditům a jejich pomahačům řadu výrazných úderů, o čemž svědčí ukazatele 2016.

Loni v srpnu FSB zabránila teroristickým útokům připravených velením rozvědky ukrajinského ministerstva obrany proti infrastruktuře ba Krymu.

Sabotáže měly vést k destabilizaci společensko-politické situaci v regionu před volbami. V případě přípravy teroristických činů zadržela sedm lidí.

V listopadu byl na Krymu zneškodněno další komando, které připravovalo exploze na životně důležité infrastruktuře. Všech pět členů skupiny bylo zatčeno. Ukrajina se od těchto osob distancovala a popřela, že by chystala sabotáže. Nicméně se ukázalo, že řada ze zadržených prošla výcvikem ukrajinských speciálních sil.


(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)