Svátek má: Filip

Zprávy

Velikost textu:

Ruský komentátor: „Ruský scénář katastrofy" padl na USA a Evropu!

Ruský komentátor: „Ruský scénář katastrofy" padl na USA a Evropu!

Nejdříve zprávy z Evropy. Pocit z neonacistického spiknutí, který odhalily německé zpravodajské služby, vypadá stále více tajemněji.

Ilustrační foto
14. listopadu 2018 - 10:15

Zde stojí za to zvážit, že zpráva přišla k nám jako oživení prostřednictvím britských bulvárů. V ohnivém převyprávění nejříve britský a poté domácí mediální příběh je následující: „bylo zveřejněno, že 200 členů německého elitní neonacistického komanda německá, bylo připraveno v den X odstranit všechny hlavní politiky,“ napsal Viktor Marachovskij komentátor ruské agentury RIA Novosti v článku psaném lehkým a ironickým perem, ale o nějž by čtenáři určit přijít neměli.

Ve skutečnosti mluvíme jen o několika zatčených „radikálech" vedených nadporučíkem Bundeswehru A. Frankem. Tento Frank byl zadržen už loni. Stal se proslulým tím, že se úspěšně vydával za syrského uprchlíka a (případně) přípravou se třemi podobně smýšlejícími lidmi k odstranění federálního prezidenta Gaucka a současného šéfa německého ministerstva zahraničí Heiko Maase.

Nyní se ukázalo, že v seznamu jeho kontaktů byl i jistý důstojník kontrarozvědky, který paralelně pomohl řadě vojáků vyhnout se vyšetřování, kteří měli také kontakt s Frankem.

Pokud jde o „síť dvou set elitních neonacistů, kteří se připravovali na den X", je to spíše záležitost prostě „survivalistů“.To znamená nositelů přesvědčení, že svět směřuje k propasti, brzy bude světová válka a zombie apokalypsa, a přežijí jen ti, kteří se zásobili palivem, masovými konzervami, střelivem a léky ve svých bunkrech.

Nicméně tito „přeživší“, posuzovaní podle publikací v německých médiích, slouží v armádě, včetně elitních jednotek. Opravdu se jim nelíbí levice a migranti (což je zcela přirozené pro ty, kteří čekají na katastrofu a zombie invazi). Zdálo se, že někteří z nich skutečně probírali v četě, kdo by měl být odepsán v případě katastrofy.

... Zde je tu příkladná rigidita, s jakou německé zpravodajské služby sledují své řady a  občany, provádějí hromadné prohlídky a odhalují "sítě". Má to jen dvě vysvětlení.

Za prvé: pod tenkým filmem německé pořádkumilovnosti číhá zvěrský nacismus. V Německu nemohou být civilizovaní nacionalisté, euroskeptici a antimigranti - všichni jsou nacisty. V tomto případě je třeba si uvědomit, že 70 let převýchovy Německa Západem se spláchlo do kanalizace, divoký teuton není civilizován a je to časová bomba, připravená každým okamžikem explodovat hnědým morem. Pokud tomu tak je, vzhledem k tomu, že tato země je vede současnou Evropskou unií a její vztahy s americkými okupanty se zhoršují, jsou vyhlídky situace ponuré.

Druhá možnost: Současný německý stát je nestabilní a umělý. Je to celkově „loutka" a skrývá přírodní imperiální instinkty Němců. A dobře si uvědomuje své „loutkářství“ - a proto prohlašuje všechny, kteří se alespoň trochu odchylují od „nacionalismu" nebo "státnosti" označuje  za ultrapravicové a neonacisty. Pokud tomu tak je, vzhledem k tomu, že se vztahy s americkými okupanty zhoršují, jsou vyhlídky situace také ponuré.


... A teď to nejzajímavější, upozornil komentátor.

Před dvaceti lety, ani v Evropě, ani v USA, by nikoho nepřekvapilo, že se k moci v jaderné velmoci dostane nacionalista, posedlý obnovou ztracené velikosti. Nebo že armáda, posedlá pomstou, připraví spiknutí s převratem a vraždami.

Stovky knih byly napsány o tomto katastrofickém scénáři a byly natočeny týdny filmů. Jedna malá drobnost: tento scénář se pokaždé nevztahoval na Spojené státy nebo na Evropu, ale na Rusko.

Je to neustále u nás (v Rusku – pozn. red.), od knihy ke knize, že někteří uražení vojáci - nacisté organizují převrat a začínají ohrožovat svět. Tak je to u nás už dvacet let po sobě, od filmu po film, kdy „nacionalisté přicházejí k moci, slibují obnovit ztracenou velikost, rozdělují národ a začínají občanskou válku", konstatoval autor.

A tady je obrázek skutečného roku 2018. V demokratických USA je u moci revanšista Trump, země je v prohlubujícím se politickém rozkolu s prvky rasové nenávisti. V demokratické SRN je odhaleno spiknutí paranoidních vojáků a neúspěšně se bojuje s růstem etnického napětí.

Proti tomuto alarmujícímu pozadí je jediná země, kde není vidět „ruský scénář katastrofy", a z nějakého důvodu je to samotné Rusko. Tam, kde je samozřejmě spousta akutních sociálních problémů, ale není patrné ani politické rozdělení národa, ani vlny mezietnické nebo náboženské nenávisti, ani náznaky převratu.

Samozřejmě také máme nositele víry, že zombie apokalypsa už začala a vlast umírá. Ale ani jediné panikářské téma, které propagují, veřejnost netrápí. V Rusku, z nějakého důvodu, není nic, co nutí miliony pokročilých Evropanů a Američanů opravdu se navzájem nenávidět.

Mám jen jednu verzi, proč ano, poznamenal autor materiálu.

V případě Ruska se západní analytici (následovaní spisovateli a scénáristy) v hlavní věci mýlili. Z čistě ideologických důvodů nemohli připustit, že katastrofa v Rusku nastala již v roce 1991 (nelze připustit, že vítězství západních hodnot, kapitalismu a demokracie by mohlo být pro někoho katastrofou). A proto čekali na výbuch a pád, které číhají na Rusko někde v budoucnu. To jest očekávali to, co se již stalo. Čtvrtstoletí sledovali oživení po apokalypse - ale vůbec nebyli schopni tomu porozumět a všichni hádají, kdy to vypukne.

Výsledkem je, že dnešní Rusko se zájmem pozoruje vzrušující vyspělé demokracie, v nichž jsou vítězné pochody nejdivočejších pokročilých hodnot spojeny s nástupem populistů a krajní pravice a každý národ je rozdělen.

Existuje důvod se domnívat, že všechno, co je již za námi, je ještě před našimi partnery, dodal ruský komentátor.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)