Svátek má: Hedvika

Zprávy

Velikost textu:

Savčenková varuje Kyjev, že pokud se revoluce pomstí bude platit krví!

Savčenková varuje Kyjev, že pokud se revoluce pomstí bude platit krví!

Činitelé, kteří přišli k moci „na krvi", by se měli zodpovídat na své činy, uvedla na zpravodajském kanálu NewsOne ukrajinská poslankyně Naděžda Savčenková.

Ilustrační foto
3. ledna 2018 - 11:05

„Uvidíme, jak se bude rozvíjet ukrajinská cesta. Pokud se revoluce bude mstít, tak ti, kteří se dostali k moci na krvi, zaplatí svojí krví. Doufám, že k tomu dojde, protože je to spravedlivé,“ uvedla.

Podle poslankyně se musí všichni ti, kdo byli u moci, zodpovídat ze svých činů, jinak by se činitelé, kteří je nahradí, cítili beztrestnými.


Začátkem prosince Savčenková označila "Euromajdan" za "státní převrat" nebo „nedokončenou revoluci". Podle ní v důsledku těchto událostí v zemi byla vládnoucí elita nahrazena, ale systém moci zůstal nezměněn.

Při státním převratu v Kyjevě v roce 2014 zahynulo při srážkách protestujících s bezpečností přes sto lidí. Nový pomajdanovský režim obvinil z krvavých událostí uprchlého Viktora Janukovyče a spol.Nicméně se v poslední době objevila řada materiálů v médiích, podle nichž byl masakr na náměstí Nezávislosti vyprovokován snajpery, jejichž cílem bylo dát „dynamiku“ protestům. Tito ozbrojenci, z nichž část byla přivezena údajně z Gruzie, měli střílet jak do řad bezpečnosti, tak i do protestujících.

(kou, prvnizpravy.cz, newsone.ua, foto: arch.)