Svátek má: Havel

Zprávy

Velikost textu:

Tillerson nenazývá Trumpa „blbcem“, říká mu „pan prezident“

Tillerson nenazývá Trumpa „blbcem“, říká mu „pan prezident“

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson v neděli prohlásil, že má otevřený a upřímný vztah s prezidentem Donaldem Trumpem.

Donald Trump a Rex Tillerson
16. října 2017 - 11:04

Již delší dobu americká média popisují, že mezi ministrem zahraničí a prezidentem panují těžké rozpory ohledně zahraniční politiky. Tillerson prý dokjonce zvažoval svoji rezignaci.

Ve vysílání CNN moderátor předložil otázku, že během jednoho z setkání v Pentagonu Tillerson údajně nazval Trumpa „blbcem“. Ministr zahraničí označil šíření těchto pověstí za „destruktivní cestu" a zdůraznil, že „nemá v úmyslu  tuto cestu následovat". „Říkám prezidentovi „pane prezidente. Máme velmi otevřený a upřímný vztah. Často se s ním  setkatkávám, mluvíme téměř každý den. Jsme velmi otevřenou výměnu názorů na politické otázky. V důsledku toho přijme rozhodnutí, a já dělám vše pro to, abych je naplnil," uvedl ministr.


Když se moderátor znovu pokusil vrátit se ke zprávám o Tillersonových těžkých útocích na Trumpa, ministr to nazval „destruktivními hrami ve Washingtonu".

„Nejsou užitečné, a já v nich nehrají. Divím se, že tomu věnováno tolik času, ve světě existuje tolik důležitých otázek, které je třeba vyřešit,“
řekl Tillerson.

(kou, prvnizpravy.cz, cnn.com, foto: arch)