Svátek má: Filip

Zprávy

Velikost textu:

Trump: „Lživý hon na čarodějnice“ vrazil klín mezi Rusko a USA!

Trump: „Lživý hon na čarodějnice“ vrazil klín mezi Rusko a USA!

Vyšetřování zvláštního prokurátora Roberta Muellera tzv. „ruské intervence“ vrazilo klín mezi Washington a Moskvu.

Donald Trump, prezident USA
18. července 2018 - 04:20

Donald Trump to prohlásil v rozhovoru pro Fox News. Americký prezident předpokládá, že setkání s Vladimirem Putinem možná tento klín vyrazilo. Ovšem později svá slova korigoval.

Donald Trump, americký prezident: Je velmi politováníhodné to, co se děje v naší zemi kvůli tomu (vyšetřování Roberta Muellera). Nikdy jsme nebyli tak úspěšní, ani ekonomicky. Ale když uvidíte, co se děje ... Myslím, že to vráží klín mezi nás a Rusko. Možná se nám podařilo vytáhnout tento klín. Ale mezi námi byl vražen klín.

I prezident Putin na začátku vyjádřil v tomto ohledu lítost. Protože, podle něj, jsme mohli učinit mnoho dobrého, včetně poskytnutí humanitární pomoci na Středním východě, a neomezovat se pouze na Sýrii. Mohlo se udělat hodně ohledně bezpečnosti jaderných zbraní. A to je vlastně největší a nejdůležitější otázka.

 
A oni vráželi tento lživý klín, uspořádali falešný hon na čarodějnice, podvodnou dohodu, v níž mají účast takoví lidé, jako Peter Strzhok (vyšetřovatel FBI), Comey (bývalý ředitel FBI) a McCabe (bývalý náměstek ředitele FBI).
 
Fox: Andrew McCabe, Strzhok, Paige.
 
Donald Trump: Celá skupina. A dokážete si představit, kdo do ní ještě patří. To je opravdová hanba.
 
Fox: Když mluvíme o ruském zásahu. Hillary Clintonová prostřednictvím advokátní kanceláře zaplatila organizaci Fusion GPS, která najala cizího státního příslušníka, aby vytvořil „ruskou dokumentaci“. Byl využit k vašemu ostouzení. A mimochodem, Putin potvrdil, že o vás nemá takové informace.


Donald Trump: Výborně ví, co tato zpráva představuje. Viděl ho. A je naštvaný, když vidí něco podobného. A je zajímavé podívat se na to, co se děje s touto celou situací. Pochopil ji. Nevím, jestli jste to viděl, ale dráždilo ho vůbec o tom mluvit.
 
Přesto je ochoten se zabývat oněmi 12 lidmi (Rusové, které americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo ze zasahování do amerických voleb). Nejde o jejich vydání. Ale je ochoten přijmout lidi Roberta Muellera u sebe a provést velké vyšetřování, a umožní jim pracovat s ruskými vyšetřovateli.

„Setkání s NATO bylo vynikající, přilákal jsem velké množství finančních prostředků, ale setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem bylo ještě lepší. Bohužel, média se nesdílí tento názor - fake news nyní blázní," napsal Trump později na Twitteru.

Trump o několik hodin prohlásil, očividně pod tlakem kritiky, že se souhlasí se závěry americké rozvědky o vměšování Ruska do amerických voleb. Jen dodal, že nedošlo k žádnému spiknutí. Občas svými protichůdnými výroky tak prezident USA mate jak veřejnost, tak i své partnery.

(kou, prvnizpravy.cz, foxnews.com, foto: arch.)