Svátek má: Ludvík

Zprávy

Velikost textu:

Už i na záchodě v Berlíně je napsáno, že Rusko obsadí Ukrajinu!

Už i na záchodě v Berlíně je napsáno, že Rusko obsadí Ukrajinu!

Na záchodě v Berlíně stojí, že Rusko obsadí Ukrajinu. Toto je nová zjevená pravda. Tento nápis nikdo neviděl, ale píší o něm největší německé bulváry, píše Krakauer na polském webu Obserwator Polityczny..

Ilustrační foto
6. prosince 2021 - 04:20

Navíc bylo určeno nejen datum, ale i prakticky kompletní plány vojenské operace s uvedením, které vojenské jednotky a odkud budou útočit. Jeden z německých bulvárů dokonce popsal, která města měli Rusové odříznout od světa a následně osvobodit.

To vše je nejen úžasné, ale i trochu děsivé, protože Američané už nějakou dobu pořádně koušou Rusko, posílají zbraně na Ukrajinu a tvrdí, že útok bude právě tam! Navíc prezident Ukrajiny přidává své. Tento herec, momentálně působící jako politik, dokonce oznámil světu datum svého státního převratu! Není se čemu divit, protože nejmocnější oligarchové, včetně těch nejbohatších a nejvlivnějších, jsou pouze jeho pragmatickým nepřítelem. Vrcholem všeho z hlediska politické logiky je otázka na ruského prezidenta, zda hodlá zaútočit na Ukrajinu. Celkově je trochu zvláštní, že tento pán očekával vůbec něco jiného než být loutkou, protože je sice vybrán pro politickou činnost – herec – jiným oligarchou, ale z jejich pohledu je stále pěšákem, kterého si Ukrajinci nechali vybrat. Tento proces je však nebezpečný, protože jejich celkový potenciál je značný.Situace je tedy tažena významnými vnitřními faktory a Ukrajinci rozehrávají své vnitřní záležitosti ve snaze zatáhnout do hry Západ a v konečném důsledku i skutečnou válku proti Ruské federaci. Žádná filozofie zde neexistuje a z jejich pohledu je to velmi přínosná a pravděpodobně jediná správná strategie – pokud mají udržet vládu oligarchů. Nemůžete mít žádné iluze. Staví na chaosu a škodlivosti obyčejných lidí, kteří by prostě chtěli normálně žít v jejich zemi. Košile bližší kabátu a tato skupina lidí však nikdy nedovolí zodpovědnost za vlastní činy a zkoumání původu svého majetku, jsou jako rakovina, která ničí Ukrajinu. Raději podpálí svou zemi a Evropu, než aby se nechali omezovat.

Takže zatímco tam jsou všechny záležitosti motivovány vnitřními hrami, protože herec skutečně věřil, že může být nezávislým politikem a vybudovat kolem sebe centrum moci, chování západních zemí je přinejmenším nejednoznačné. Dokud bude Evropa jako taková předvídatelná – včetně Polska, protože tady kromě stížností na Rusko nic nebude. To je politika Spojených států a nesmírně důležitého hráče – Turecka, která musí vyvolávat naše obavy a rostoucí otazníky.


Spojené státy by rády vůči Rusku uplatňovaly politiku cukru a biče, přičemž mrkev je druhým koncem biče. Tuto roli by plnila Ukrajina (a později budoucí trojský osel). Je to ideální destabilizační faktor, protože za prvé se o to vůbec nikdo nestará a za druhé není v NATO a nemá vůči němu ani fiktivní závazky, protože budapešťské pakty jsou víceméně stejně důležité jako sníh z 50 let. Navíc je tu ten nejdůležitější faktor, Ukrajina je tak velká, že její osud bude skutečně tragickým cvičištěm pro všechny hnidy, bláto, bandity a odpadky zpod černé hvězdy.

Nikdo ve Washingtonu samozřejmě nepředpokládá, že ukrajinské tanky budou po pár dnech války na předměstí Moskvy. O tom to není. Naopak Ukrajina má skončit tragicky a zároveň ztratit co nejvíce (koneckonců) krve. Podle amerických hodnocení není ukrajinsko-ruský konflikt ničím jiným než občanskou válkou a oslabením potenciálu ruského světa, kterému se zdegenerovaný Západ nemůže postavit. Na druhou stranu bude ochoten udělat hodně, opravdu hodně pro to, aby destabilizací pro sebe něco získal nebo alespoň omezil potenciál, aby Východ byl klient, ne partner.

(rp,prvnizpravy.cz,obserwator polityczny,foto:arch.)