Svátek má: Teodor

Zprávy

Velikost textu:

We are the Mighty: Proč není možné dobýt Rusko ani USA!

We are the Mighty: Proč není možné dobýt Rusko ani USA!

Rusko, Spojené státy, Čína, Indie a Afghánistán jsou země, které si nelze podmanit, ujišťuje americký portál We are the Mighty, který se specializuje na vojenské otázky.

Napoleonovův útěk z Ruska 1812
17. srpna 2018 - 10:10

V seznamu důvodů, proč se zdá být nemožné obsadit Rusko, portál označil nejen těžké klimatické podmínky, obrovské území a armádu, ale také rysy národního sebeuvědomění. „Rusové spíše zlikvidují svoji zemi, než ji ponechat jakémukoliv útočníkovi," napsal We are the Mighty. Útočníci by si měli pamatovat, že budou muset bojovat „s každým Rusem v 11 časových pásmech", poznamenala publikace.

Spojené státy nebudou moci prohrát nejen díky silným ozbrojeným silám, velkému území a vysokému počtu obyvatel, ale také kvůli právu občanů mít vlastní zbraně, a portál připomněl 330 milonů obyvatel USA.

Nemožnost dobytí Číny vydání vysvětluje 1,3 miliardami obyvatel země. Mezi další faktory patří velká rozloha státu, přeplněné obyvateli, stejně jako rozvinutá ekonomika, která kopíruje technologické úspěchy jiných zemí, jehož důsledkem může být silné letectvo.


Jako komplikace, s nimiž by se střetli potenciální dobyvatelé v Indii, We are the Mighty uvedl klimatické a zeměpisné rysy, stejně jako „námořní strategii", která představuje zaplnění pobřežních mořských vod ponorkami, které se budou bránit nepřátelským lodím.

Afghánistán, jak portál poznamenal, nemůže být podmaněn kvůli složitému geografickému reliéfu, stejně jako nutnosti podřídit si mohonárodnostní obyvatelstvo.

(kou, prvnizpravy.cz, wearethemighty.com, foto: arch)