Svátek má: Přemysl

Regiony

Velikost textu:

O budoucnosti přeshraniční spolupráce

O budoucnosti přeshraniční spolupráce

Jaký význam má přeshraniční spolupráce, jak se na ní podepsala pandemie COVID-19 a jak bude spolupráce vypadat po krizi?

Martin Půta, hejtman Libereckého kraje
19. dubna 2021 - 07:00

Nejen těmito otázkami se budou zabývat účastníci diskuse „Budoucnost přeshraniční spolupráce a hraničních regionů v Evropě“, která se bude konat online ve středu 21. dubna 2021 od 14.30 do 16.30.

„Téměř třetina občanů Evropské unie žije a pracuje v příhraničních regionech. To s sebou nese výzvy a zkušenosti, které jsou lidem žijícím dál od hranic zcela cizí. Někdy se jedná o problémy, jejichž řešení přinese až vzájemná spolupráce obou regionů na rozdílných stranách státní hranice,“ uvedl Pavel Branda, který hájí zájmy Libereckého kraje v Bruselu.  

Debata je otevřena veřejnosti, která se může zapojit do diskuse. Pozvání přijali lidé, kteří mají s přeshraniční spoluprací mnohaleté zkušenosti, např. Martin Půta, hejtman Libereckého kraje a předseda Euroregionu Nisa, Bernd Lange, přednosta okresu Görlitz  a předseda Euroregionu Neisse, Thomas Zenker, starosta města Žitavy, Martín Guillermo Ramíz, generální tajemník Asociace evropských hraničních regionů a další.„Celý život jsem doma ve městě, které leží přímo u hranic. Spolupráce s německými a polskými sousedy je pro mě zcela přirozená. Každý podnět, jak přispět k jejímu zlepšování je vítaný. Věřím, že právě takovým bude i chystaná debata,“ řekl hejtman Půta.

Platformou pro setkání je aplikace ZOOM, Meeting ID: 928 5082 2722, Passcode: 397004.

Libereckénovinky.cz informovala Mgr. Andrea Fulková, tisková mluvčí, Krajský úřad Libereckého kraje.

(rp,libereckenovinky.cz, foto:arch.)