Svátek má: Michal

Zprávy

Velikost textu:

Oppoplatforma požadovala neutrální status Ukrajiny

Oppoplatforma požadovala neutrální status Ukrajiny

Opoziční platforma - Pro život, věří, že cesta k NATO není pro Ukrajinu přijatelná, a úřady by se nyní měly zaměřit na dosažení míru na Donbasu a cestou rozvoje je neutralita a posilování státnosti.Uvedl to spolupředseda PLWL Jurij Bojko, .

Ilustrační foto
16. června 2021 - 04:20
„Bylo naprosto jasné, že nás v NATO nikdo nepřijme. To bylo zřejmé ze signálů, které jsme dostali ještě před summitem. Se slabostí státních institucí a nepřipraveností země jako celku a rozkolem, který bude způsobit otázku vstupu do NATO v ukrajinské společnosti, “řekl Bojko.

Podle jeho názoru by nyní veškeré úsilí úřadů mělo být zaměřeno na dosažení míru na východě země.


„Opravdu doufám, že v rámci summitu prezidentů Ruské federace a Spojených států v Ženevě bude přijato rozhodnutí o obnovení zvláštního bilaterálního formátu konzultací o mírovém urovnání konfliktu na Donbasu." Tento formát existoval dříve. Zejména hodně práce bylo provedeno v rámci rozhovorů Volker-Surkov, zajímal jsem se o výsledek. Doufám, že s přihlédnutím k minulým chybám bude tento formát obnoven a to přinese mír v To je to, o čem naše strana stojí, to je to, co lidé chtějí, řekl Jurij Bojko.

(rp,prvnizpravy.cz, strana.ua, foto:arch,)